Tuncay Gürel yoğun bakımda

Tuncay Gürel yoğun bakımda
Tuncay Gürel yoğun bakımda
Türk sinemasında birçok filmde rol alan Tuncay Gürel, solunum yetmezliği şikayetiyle kaldırıldığı hastanede KOAH tanısıyla yoğun bakıma alındı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları Gürel'in yoğun bakımta tutulduğunu, durumunun kritik olduğunu açıkladı.

'Tosun Paşa' filminde 'Küçük Enişte Bekir' ve 'Bizimkiler' dizisindeki 'Bakkal Yusuf' karakterleriyle tanınan, çok sayıda film , dizi ve tiyatro oyununda rol alan 75 yaşındaki Tuncay Gürel, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. Usta oyuncu Gürel'in oğlu Halil Gürel, babasının 2006 yılında bir by-pass ameliyatı geçirdiğini, tiyatro gösterileri sebebiyle Ramazan ayından beri İzmir 'de olduğunu, bu süre içerisinde yoğunluğu ve stresten dolayı aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Gürel, şöyle dedi;

"Babamın kalbi durdu. Yapılan tıbbi müdahale ile tekrar kalbi çalıştırıldı. Şu an durumunun kritik olmasından dolayı da sürekli olarak uyutuluyor. Şu ana kadar sinema dünyasından kimse aramadı ama sitem etmiyorum. Sinema çevresinin, olayı duyar duymaz geçmiş olsun dileklerinde bulunacaklarını biliyorum. Babam sinemaya elli yılını verdi. Bir kuşak babamın portresiyle büyüdü. Bu yüzden sevenlerinin, onu unutacaklarını düşünmüyorum. Sevenlerinden istediğimiz tek şey, babamdan dualarını eksik etmemeleri."

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı yektkilileri hastanın yoğun bakım ünitesinde yattığı bilincinin açık olduğu, yaşamını solunum cihazına bağlı olarak devam ettiğini duyurdu.