Tünel'de yeni bir adres

Bill's gömlekleriyle tanıdığımız Bilsar Tekstil'in heyecan verici bir projesi var.

Bill's gömlekleriyle tanıdığımız Bilsar Tekstil'in heyecan verici bir projesi var. En kısa zamanda, Milano'nun en ilginç mekanlarından biri olan Corso Como 10'nun
İstanbul versiyonunu açacak. Corso Como 10, bir restoran/bar/butik/galeri/ kitapçı. Bu yolda Tünel'de bir bina satın alınıp ekip oluşturulmuş bile. Yerdeki mermerden, raftaki kıyafete kadar özgün, Milano'daki aslı örnek alındığı takdirde, bu projenin sırtı yere gelmez.
Bilsar Tekstil'in temsilciliğini yaptığı Brooksfield markası da Milano'dan çıkma. Brooksfield, Mistral firmasının yan kuruluşlarndan. İstanbul'daki ilk mağazasını Abdi İpekçi Caddesi'nde açanirmanın erkek, kadın ve çocuk koleksiyonları olmasına rağmen, şimdiye kadar sadece erkek kreasyonlarını buraya taşıyordu. Markanın kadın koleksiyonu da Mart ayından itibaren tüm dünyayla aynı anda Türkiye'de satışa sunulacak. Genç ve orta yaşlı kadına hitab eden koleksiyon, geleneksellikten uzak. Tek sezonluk olmaması da onu klasik kılıyor. Koleksiyonun anahtar parçaları ise bluzları. Farkları detaylarında saklı.
Brooksfield'in felsefesi, müşteriye aynı zamanda bir hayat tarzı sunmak. Kendisini Ralph Lauren, Gant ve Zegna ile aynı kategoriye koyuyor. Ama onun Ralph Lauren gibi kesin bir imajı yok. O, biraz İtalyan, biraz Amerikan ve biraz Anglo Sakson.Kate buraya!
Beymen, bu yaz imajını değiştirme yoluna gidiyor. Beymen ekibi, Kate Moss'dan
memnun kalmış olacak ki, 2002 İlkbahar/Yaz
sezonunda da koleksiyon çekiminde Moss'la çalışmış. Ne de olsa yüksek hedefler için yükseklerdeki doğru bir isim. Bu sezon gençleşen Beymen, Kate Moss'u da değiştirme yoluna gitmiş. Ünlü saç tasarımcısı Michael Boadi'nin Moss'un saçını uzatma çalışmaları altı saati bulmuş. Bu saçlarıyla önümüzdeki yazın hipi havasına bürünen Moss, Beymen'in hayattan zevk almaya yönelik yeni ruhunu iyi bir şekilde yansıtıyor. Bir diğer değişiklik ise şimdiye kadar Beymen Studio koleksiyonlarını hazırlayan Deniz Seferoğlu'nun ilk defa kadın koleksiyonuna da imza atması.