Türk dizileri Ortadoğu'dan sonra Balkan seferinde!

Türk dizileri Ortadoğu'dan sonra Balkan seferinde!
Türk dizileri Ortadoğu'dan sonra Balkan seferinde!

Gümüş dizisi oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden.

Bulgaristan'da izlenme rekoru kıran 'Binbir Gece' dizisinden sonra 'Dudaktan Kalbe' de seyirciyle buluştu. Gümüş dizisi için dev reklam kampanyası başlatıldıSOFYA - Bulgaristan’da Türk dizileri fırtına gibi esiyor. "Nova Televizia" adlı özel televizyon kanalında yayımlanan "Binbir Gece" adlı dizinin büyük ilgi görmesi ve izlenme rekorları kırması üzerine, aynı kanal "Dudaktan Kalbe" dizisini de yayımlamaya başladı.
"Kalbin Melodisi" adı altında yayımlanan "Dudaktan Kalbe" dizisi de daha ilk bölümlerinden itibaren "Binbir Gece" kadar izleyici toplamayı başardı.
"Nova Televizia" yetkilileri, Türk dizilerinin Bulgaristan’da böylesine büyük ilgi görmesinin, iki halkın sosyal yaşamlarının ve kültürlerinin birbirine yakın olmasından kaynaklandığını belirtiyor.


GÜMÜŞ İÇİN DEV REKLAM KAMPANYASI

 


"Binbir Gece" ve "Dudaktan Kalbe" dizilerinin Bulgar seyircilerinden topladığı beğeni, diğer özel tv kanallarını da harekete geçirdi. Amerikalı iş adamı Ruppert Murdock’a ait olan ve ulusal yayın yapan, ülkenin en büyük özel televizyon kanalı BTV de "Gümüş" dizisini yayımlamaya hazırlanıyor.
İlk bölümü 15 Haziran Pazartesi günü yayımlanacak dizi için büyük bir reklam kampanyası da yürütülüyor.
Başta başkent Sofya olmak üzere ülkenin başlıca büyük şehirlerinde yüzlerce reklam panosu kiralayan BTV yönetimi, Bulgarca "Perla" (İnci) adı altında yayımlanacak diziyi izleyicilere tanıtmaya çalışıyor. 


YENİ TÜRK DİZİLERİ GELECEK


BTV yetkilileri, "Gümüş"ün Bulgarcada kız ismi olarak kullanılmadığını, bu yüzden dizinin ve başrol oyuncusunun isminin "İnci" olarak değiştirildiğini söyledi.  BTV, reklam panolarının yanı sıra günlük yayın akışı içinde program aralarında da "Gümüş"ün fragmanlarına geniş yer vererek diziyi tanıtıyor.  Yetkililer, "Gümüş" dizisinin izlenme oranının çok yüksek olmasını beklediklerini, bu dizinin ardından da başka Türk dizilerini de yayına sokmayı planladıklarını açıkladı.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/9402689402683

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeşilçam daha yolun çok başında... - barıştan

  Küreselleşen dünyada büyük düşünmek gerek... Kafkasya, Ortadoğu ve Balkanlara ülkemizin sevilen dizilerinin ihracı hem Türkiyede daha kaliteli/daha pahalı/daha rekabetçi dizilerin üretilmesini sağlar hem de Türk kültürünün tanıtımı ve diğer kültürlere empoze edilmesinde aracı olur. Gümüşün ortadoğu halkları üzerinde yarattığı etki malum... Amerikan film sektörünün kültür ihracındaki başarısı ABD askerlerinden kat ve kat fazla. Türkiyede Küçük evi seyretip din değitirenler, Japonyada Holywood artislerine benzemek için kalça kaldırtanlar, Korede çift kaş yaptıranlar...vb. hep ABD film sektörünün başarısıdır... Avrupa halklarının Türk deyinde akıllarına ilk gettolarda kendi kabuğuna çekilmiş yobaz yığınların geldiği, İsveçin yaklaşık yarısı Türklerin hala arapça konuştuğunu bildiği, Kanadalıların çoğunun kadınımızın kara çarşafla gezdiğini sandığı, ABDlilerin çoğunun Türkiyenin nerede olduğunu bile bilmediği, gerçeğini düşünürsek, 1980de muhafazakar faşistler tarafından kafası ezilen ve şimdi küllerinden yeniden doğan Yeşilçam, aslına daha yolun çok başında...

  Aman ne güzel.... - HBEYAZTAS

  Bizim evde hayatını geçirmek zorunda kalan analarımız kardeşlerimiz ninelerimizin hayatlarının içine ettikleri yetmedi bide ihraç ediyorlar. Yada bu konuyu şöyle düşünmek lazım neden büyük avrupa ülkelerinden biri degilde yıllardır sömürülen geri bırakılan insan haklarında kadın haklarında işkencede töre cinayetlerinde daha sayacak bir çok şey var bunlarda başı çeken türkiye ortadoğu ve balkanlarda aslında düşündük değilmi. bütün diziler veya 3 dünya ülkelerindeki bütün medya şirketlerinin kapitalizme hizmet ettiğide aşikar. Dizilerin genelinde milliyetçi şoven dürtüklemeler yüksek burjuva hayatına özenti aman ne yaparsan yap bu milletler tv izleyecegi kadar gazete dergi kitap okusa neden bu hale geldiklerini coktan anlamışlardı. aman daha önemli bir durum var şahrazatla bilmem kim hangi bölümde barışacak aaaa

  Barbar Turkler - A.Firat

  Yuzyillarca barbar Turkler olarak adlandirilan bizlerin yillar sonra (bu yillarda) okadarda barbar olmadigini kabuleden ama, kultur, sanat konularinda halan geri oldugunu savunan avrupa cok mutludur. Tum sanatcilarimizi elstirsekte yinede tesekkur etmeliyiz.