@ubuget

'Türkiye benim ikinci vatanım!'

'Türkiye benim ikinci vatanım!'
'Türkiye benim ikinci vatanım!'
Yasmin Levy, Pera Event organizasyonunda, Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde İstanbullu hayranlarıyla buluştu. İsrailli şarkıcı 'Türkiye'ye gitme' telkinlerine kulak asmadığını söyledi!
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- İsrailli şarkıcı giriş konuşmasında politikacı olmadığını ama İsrail , Gazze ve Türkiye hattında yaşananları bildiğini söyledi. Birçok kişi Türkiye'ye gelmek için doğru zaman olmadığını söyledi. Ama burası benim ikinci evim ve burada olmaktan çok mutluyum, 'Bizi davet ettiğiniz için teşekkür ederim' dedi. 

Konsere 'Sevda'yla giriş yapan Levy izleyenler için bir de sürpriz hazırlamıştı. 

Performansın ilerleyen dakikalarında sahneye Zülfü Livaneli çıktı. Seyirciden hatırı sayılır bir ilgi gören Livaneli Yiğidim Aslanım ve Kardeşin Duymaz isimli şarkılarını Yasmin Levy ile birlikte seslendirdi. 

Zülfü Livaneli: ‘Özellikle böyle zamanlar bir arada olmaktan Jasmin Levy ile aynı sahnede dolayı çok mutluyum. Çünkü biz yurtta barış dünyada barış diyen sanatçılarız' dedi. 

Saatler 9'u biraz geçtiğinde sahneye çıkan Yasmin Levy yaklaşık iki saat kaldığı Açıkhava sahnesine 'Libertad' şarkısıyla final yaptı. 'Dünyanın hangi ülkesinde yaşarlarsa yaşasınlar bütün insanlık için özgürlük diliyorum' dedi.

Levy konserin 'bis'ini de 'Olvídate de mi' isimli şarkısıyla yaparak İstanbullu hayranlarına veda etti.