Türkiye bu mu?

Türkiye bu mu?
Türkiye bu mu?
Miss Universe finalistleri, önceki gün ulusal kostümleriyle podyuma çıktı. Berrin Keklikler'in kıyafeti, hayal kırıklığı yarattı.

9 Kasım akşamı Rusya ’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek Miss Universe’ün 89 finalisti, önceki gün özel kostümlerle jüri karşısındaydı. Vegas Ticaret Merkezi’ndeki organizasyonda, her güzel kendi ülkesinin yerel çizgilerini yansıtan kıyafetlerle podyuma çıktı.

Kelebek'in haberine göre yarışmada Türkiye ’yi temsil edecek olan Berrin Keklikler de Erol Albayrak imzalı elbisesiyle podyumda yerini aldı. Ancak elbise istenen etkiyi yaratmadı. Otoriteler, Türk çizgilerinin pek de kendini göstermediği somon rengi kostümü ulusal olmaktan uzak buldu.

Gecede İspanya, ülkenin 17 özerk bölgesinden biri olan Endülüs’ü simgeleyen 'şal ve gül'le, Amerika güzeli ‘Transformers’ kostümüyle temsil edildi, Fransız güzel, Eiffel Kulesi’nden ilham alınarak hazırlanan bir elbiseyle podyuma çıktı. İngiltere finalisti, kostümüyle saray ihtişamını Moskova’ya taşırken Kanada temsilcisi, ülkesinin polis üniformasından esinlenilen kostümü giydi.