Türkiye dünya ikincisi oldu!

Türkiye dünya ikincisi oldu!
Türkiye dünya ikincisi oldu!
Türkiye zayıflama ve diyet ürünlerine olan ilginin en fazla olduğu ikinci ülke olduğu ortaya çıktı. Araştırma Türkiye'nin şişman insanların nüfusa oranla en fazla olduğu ikinci ülke olduğunu iddia etti.

RADİKAL- Interpress’in 3 bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, Türkiye, yüzde 65 ile şişman insanların nüfusa oranının en fazla olduğu ikinci ülke olduğu ortaya çıktı. Suudi Arabistan’ın yüzde 71 ile zirvede olduğu listede, Rusya ise yüzde 57 ile üçüncü sırada yer aldı.

Araştırmalar sonucunda Japonya, Hindistan ve Çin’de şişmanlık oranı yüzde 28’in altında çıkarken, insanların zayıflamak için çok farklı yöntemlere başvurduğu belirlendi. Interpress’in 3 bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, aşırı kilolarından şikâyetçi olan birçok insanın kullandığı zayıflama ve diyet ürünleri ile ilgili yılbaşından bu yana yazılı basında toplam 4 bin 237 haber çıktığı tespit edildi. Ocak ayından bu yana diyet ve beslenme hakkında 16 binden fazla haber çıktığı belirlendi. Çıkan haberlerin 5 bin 804’ünün ise obezite ile ilgili olduğu saptandı. (CHA)

Bilimsel verilere göre tok tutan 10 yiyecek

Alınan enerji harcanamazsa obeziteyi doğuruyor

Obezlerin hafızası daha zayıf!


    ETİKETLER:

    obezite