Türkiye karşıtı kıyafetler üretmek isteyen Rus mağazaya kumaş engeli

Türkiye karşıtı kıyafetler üretmek isteyen Rus mağazaya kumaş engeli
Türkiye karşıtı kıyafetler üretmek isteyen Rus mağazaya kumaş engeli
Rus uçağının düşürülmesi ve gerilen ilişkilerden sonra Türkiye karşıtı giyecekler üretmek isteyen Rus kıyafet mağazası, kıyafet kumaşları Türkiye'den ithal edildiği için sipariş veremiyor.

RADİKAL - Rus uçağın düşürülmesinden sonra bir grup Rus tasarımcının üretilmesini teklif ettiği Türkiye karşıtı sloganlı kıyafetler, kumaşlar Türkiye’den alındığı için üretilemiyor. Mağazanın tasarımcılarından Alexander Konasov,  RNS’ye yaptığı açıklamada Türkiye’nin Rusya’nın kumaş pazarını elinde tuttuğunu ancak bu sorunu aşıp Türkiye karşıtı kıyafetler üreteceklerini söyledi. Konasov ayrıca müşterilerinin haberleri takip ettiğini ve Rusya’nın aldığı kararlarla aynı fikirde olduklarını belirtmek istediklerini anlatarak, üretmek istedikleri tişörtlerin insanların fikirlerini yansıtmak için kullanabilecekleri bir yol olduğunu açıkladı.

Tasarımcı Yekaterina Dobryakova ise daha önce savaş ya da politikayla ilgili tasarımlar yapmayı düşünmediğini, ancak kumaş taşıyan tırlar sınırda tutulduğu, Rus kumaş toptancıları Türkiye ile çalıştığı ve iç pazarda bir alternatifleri olmadığı için yakında hiçbir şekilde üretim yapamama durumu ile karşı karşıya olduklarını belirtti.