Türkiye'de sadece Meryem Uzerli ve Arda Turan'ı 'tık'ladı

Türkiye'de sadece Meryem Uzerli ve Arda Turan'ı 'tık'ladı
Türkiye'de sadece Meryem Uzerli ve Arda Turan'ı 'tık'ladı
Ünlülerin adlarını taşıyan hesapları takibe alan ve gerçek hesapların yanına "mavi tık" işareti koyan Instagram ekibi, Türkiye'den sadece iki kişiyi "tık"ladı.

Sahte ünlü hesaplarına karşı kullanıcılarını uyarmak isteyen Instagram ekibi, resmi hesapların yanına “mavi tık” şeklinde bir işaret koymaya başladı. Dünya çapında yürütülen bu çalışma kapsamında pek çok ülkenin yıldızları “mavi tık”la gerçekliklerini doğrulamış oldu.
Arda Turan, Barcelona'ya trasnfer olduktan sonra takipçi sayısı bir anda milyonlara ulaştı.

Ancak sistem Türkiye’de yavaş işliyor. Çünkü sayısız ünlü kullanıcı olmasına rağmen ülkemizden sadece iki kişi işarete hak kazandı. Bu doğrulanmış hesapların sahipleri ise Arda Turan ve Meryem Uzerli. Instagram yetkilileri, söz konusu uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi:Ünlü oyuncu Meryem Uzerli instagram'dan sık sık fotoğraf paylaşarak takipçilerini bilgilendiriyor.

“Bazı hesaplar Instagram tarafından doğrulanarak kimliklerin gerçek olduğu bilgisi veriliyor. Bu hesap doğrulandığında, aramada ve profilinde hesap adının yanında mavi bir doğrulama simgesi görünüyor. Bu hesaplar ünlülere veya global markalara ait olabiliyor. Sebebi ise söz konusu kişilerin taklit edilme olasılıklarının yüksekliği.”