Twitter'da açık kalp ameliyatı!

Twitter'da açık kalp ameliyatı!
Twitter'da açık kalp ameliyatı!
Nijerya'da sekiz yaşındaki kıza yapılan açık kalp ameliyatı aşama aşama, hastanenin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

RADİKAL - Sosyal medyada gündelik hayatımızda başımızdan geçen hemen her şeyi paylaştığımız, 'beğeni aldığımız' bir tuhaf çağdan geçiyoruz. Hal böyleyken bir ameliyat ekibinin de açık kalp ameliyatı gibi büyük bir operasyonu paylaşması da gayet normal geliyor. Olay, Nijerya'da geçiyor. Habertürk'ün haberine göre; Abuja National Hospital'da sekiz yaşındaki bir kız çocuğunun kalbindeki delik tamir edilirken, ameliyat ekibi operasyon sırasında canlı twitler attı. Yaklaşık üç saat süren operasyonla ilgili sık sık paylaşımlarda bulunuldu.
Hastane sözcüsü Dr. Tayo Haastrup, CNN International'a yaptığı açıklamada amaçlarının ülkenin tıbbi alandaki yetenekleri konusunda farkındalık yaratmak olduğunu açıkladı: "Bu operasyonlara ihtiyacı olan birçok Nijeryalı var. Bu ülkede bu operasyonu yapmanın mümkün olduğunu göstermek içindi."
Bu operasyon, Abuja National Hospital'da Nijeryalı doktorlar tarafından gerçekleştirilen 10 büyük kalp operasyonu arasında üçüncü oldu. Teksas, Houston'da başka hastaneler tarafından da daha önce açık kalp ameliyatı sırasında canlı twit atılmıştı ve bu sayede 14.5 milyon online seyirciye ulaşılmıştı. (Habertürk) 


  ETİKETLER:

  CNN

  ,

  Habertürk

  ,

  Kız

  ,

  Kalp

  ,

  operasyon

  ,

  sosyal