Twitter'ın karakter sınırı azalıyor!

Twitter'ın karakter sınırı azalıyor!
Twitter'ın karakter sınırı azalıyor!
Twitter, radikal bir adım atarak karakter sınırını düşürdü.

Radikal.com.tr - Dünyanın en büyük mikro blog sitesi Twitter 'ın, twit sınırını düşürme kararı aldığı belirtildi. Buna göre önümüzdeki günlerde, linkle birlikte Twitter'da girebilecek maksimum karakter sayısı 117 olacak.

Twitter'ın t.co link paketinde bazı değişikliklere gidileceği belirtiliyor. Http ile başlayan URL'ler 20′den 22 karaktere çıkarılırken, https ise 21′den 23′e yükseltildi. Artık yazılan bir twit içerisinde url yer alıyor ise otomatik olarak t.co paketi devreye girecek ve kullanıcıya 117 karakterlik bir hak kalacak.

Uzun vadede bu değişikliğin manası daha fazla twit atılması demek. Kendilerini linkle birlikte 117 karakterde ifade edemeyenler, daha fazla twit atmak zorunda kalacak, böylelikle sitenin de trafiği artmış olacak.

Dünya genelinde her gün 175 milyon tweet atılıyor. Türkiye 'de bir aylık süreçte her gün atılan tweet sayısı ise 1.7 milyon. Bu da her saniye 20 tweet atıldığı anlamına geliyor. Eğer bu değişiklik yürürlüğe girerse, saniye başı atılan twit'in artması bekleniyor.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Twitter

  ,

  Türkiye

  ,

  blog

  ,

  karakter

  ,

  tweet