'Uçak sallayan' pilotlar sorgulanıyor

'Uçak sallayan' pilotlar sorgulanıyor
'Uçak sallayan' pilotlar sorgulanıyor

2009 Miss Turkey ikincisi Kuyucuoğlu KTHY pilotlarıyla kabinde epey ?eğlenmiş?. Kuyucuoğlu için ?uçak sallayan? pilotların şimdi ifadesi alınıyor.

İSTANBUL - Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY), manken Senem Kuyucuoğlu’nun bir televizyon programında Kıbrıs’a giderken pilotun kendisini kokpite davet edip uçağa hava atmak için manevra yaptırdığı iddiası üzerine harekete geçti. Uçuş tarihi olan 17 Kasım 2008’deki seferlerdeki görevli pilotlar ifadeleri alınmak üzere Uçuş İşletme Başkanlığı’na çağırıldı.
KTHY yetkilileri, uçuş emniyetini aksatan bu tür hareketlerin cezasız kalmayacağını söyledi. ‘Miss Turkey 2009’ ikincisi olan Senem Kuyucuoğlu, katıldığı televizyon programında KKTC’ye defile için yaptığı uçuş sırasında kabin memurunun yanına gelerek uçağın kaptan pilotunun kendisini kokpite davet ettiğini söylemişti. Kuyucuoğlu olayı şöyle anlatmıştı: “Böyle bir davet gelince pilotun çapkınlık yapmak istediğini anladım. Çapkın insanlardan nefret ettiğimden ona ders vermek için kokpite gittim. Pilota ‘Uçak sallandığında çok hoşlanıyorum’ dedim. O da bunun üzerine benim için uçağın burnunu aşağı indirip yukarı kaldırdı. Uçak resmen sallandı. Kabinden ‘Kesin uçağı Senem kullanıyordur’ diye sesler gelmeye başladı. Gerçekten çok eğlendim. Bayağı komikti”. (dha)