Ücretsiz dergicilikte yeni bir soluk: Postkolik

Ücretsiz dergicilikte yeni bir soluk: Postkolik
Ücretsiz dergicilikte yeni bir soluk: Postkolik
Son dönemde ücretsiz dergicilikte ciddi bir patlama yaşanıyor. Bugün farklı temalardaki birçok dergi, kahve zincirlerinde, kafelerde, restoranlarda ve spor merkezlerinde ücretsiz olarak dağıtılıyor

Postkolik, bu alanın öncü dergilerinden biri. Şubat 2013’te ilk sayısını çıkaran dergi, 36. sayısıyla üçüncü yaşına merhaba diyor.

Uzun yıllar farklı dergilerde çalışmış genç bir ekip tarafından çıkarılan Postkolik’in çıkış amacı, Türkiye’de gençleri hedef alan yayın sayısının neredeyse yok denecek kadar az oluşu. Her ay 15.000 adet basılan ve İstanbul’daki yaklaşık 600 noktaya dağıtılan Postkolik, kemik bir okuyucu kitlesine ulaşarak bu boşluğu kısa sürede doldurmayı başardı.

Sinema, dizi, müzik, tasarım, çizgi roman ve video oyunları başta olmak üzere gençlerin ilgi duyacağı bir çok alanda yayın yapan dergi, Ocak sayısında okuyucusunun karşısına ‘2016’nın en iyileri’ kapağıyla çıktı. 2016’ya damga vuracak tüm popüler kültür olayları, Postkolik’in geniş dosya konusunun içinde yer alıyor.

Sadece basılı tarafta olmayan Postkolik’in yine ücretsiz olarak bir de tablet dergisi var. Derginin tablet tarafındaki indirilme sayısı ise 30 bin. Ücretsiz dergiye www.postkolik.com üzerinden ulaşabiliyorsunuz.