Ülkücü sanatçıdan İmralı sürecine destek

Ülkücü sanatçıdan İmralı sürecine destek
Ülkücü sanatçıdan İmralı sürecine destek
'Ülkücü sanatçı' olarak da tanınan Ahmet Yenilmez, canlı yayında ülkücü camiayı kızdıracak açıklamalarda bulunurken, İmralı sürecine destek verdi.

CNN Türk 'te Enver Aysevir 'in sunduğu “Aykırı Sorular” programının dün akşamki konuğu ülkücü kimliği ile bilinen tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez 'di. “Sola hiçbir zaman kötü bakmadım” diyen Yenilmez ülkücü hareketin tepkisel bir hareket olduğunu söyledi.

Ülkücülüğün köklerinden koptuğunu söyleyen Yenilmez “Bir kere lideri askerdi. Emir-komuta zinciri içinde olan bir hareketti. Bugün ki MHP ile o günleri temsil etmiyor. Temsil etmiş olsa oy oraları yüzde 30 civarında olması lazım. Sadece eskilerin çocukları ve torunları vermiş olsa yüzde 30 oy alır” dedi.

Yenilmez İmralı ile görüşme süreci ve yaşanan gelişmeleri şu sözlerle değerlendirdi:
Bu hareket hain üretme fabrikasına dönüştü. Bizi hain sayıyorlar. Biz rahmetli Muhsin başkanla birlikte ayrıldığımızda o damgayı yedik. Ülkücü hareket kendisini ideolojik bir yapıya götürecek kadroya sırtını döndü. Neden döndü? Çünkü Ülkücü Hareket mesleksizler tarafından yönetiliyor.

ÖCALAN BİR SİYASİ MUHATAPTI

Hükümetin İmralı görüşmelerini desteklediğini açıklayan Yenilmez “Öcalan demeden terör bitmez. Öcalan bir siyasi muhataptı, yeni kabul edildi.” diye konuştu.