'Umutsuz Ev Kadınları'na RTÜK'ten ceza

'Umutsuz Ev Kadınları'na RTÜK'ten ceza
'Umutsuz Ev Kadınları'na RTÜK'ten ceza
RTÜK, tüm dünyada izlenen 'Desperate Housewives' dizisinin yerli versiyonu olan 'Umutsuz Ev Kadınları' dizisinde 17 yaşındaki çocuğun evli bir kadınla ilişkisinin gösterildiğini belirterek bunun gençlerin ahlakını bozacağı gerekçesiyle FOX TV'ye ceza verdi.

RTÜK, tüm dünyada izlenen ‘Desperate Housewives’ dizisinin yerli versiyonu olan ‘Umutsuz Ev Kadınları’ dizisinde 17 yaşındaki çocuğun evli bir kadınla ilişkisinin gösterildiğini belirterek bunun gençlerin ahlakını bozacağı gerekçesiyle FOX TV’ye ceza verdi.

Milliyet 'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre RTÜK Üst Kurulu, dizide 17 yaşındaki çocuğun evli bir kadınla ilişkisinin gündüz saatlerinde yayımlanması nedeniyle İzleme ve Değerlendirme Dairesi’nce hazırlanan uzman raporunu ele aldı. Üst Kurul, RTÜK Kanunu’nun “Radyo ve TV yayın hizmetlerinde çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” hükmünün ihlal edildiğine karar verdi.