Üniversitelerin 'tiyatro şenliği' başlıyor

Üniversitelerin 'tiyatro şenliği' başlıyor
Üniversitelerin 'tiyatro şenliği' başlıyor

Etkinlikte, Sadri Alışık Tiyatrosu'nun yorumuyla Keşanlı Ali Destanı da sahnelenecek.

İstanbul'un önde gelen üniversitelerinin tiyatro kulüplerinin oyunlarını sergileyeceği 'Sevgi Gönül Tiyatro Günleri' başlıyor.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından bu yıl 12.’si gerçekleştirilecek Sevgi Gönül Tiyatro Günleri için geri sayım başladı. 15-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklerde Anton Çehov’un Vişne Bahçesi’nden Sevgili Doktor’una, Engin Hepileri ve Nergis Öztürk’ün yer aldığı Oda ve Adam’dan, Haldun Taner’in ünlü eseri Keşanlı Ali Destanı’na pek çok oyun tiyatro severlerle buluşacak.

Açılışı Koç Oyuncuları tarafından sahnelenecek ‘Sevgili Doktor’ ile yapılacak organizasyon, Galatasaray Üniversitesi’nin sahneleyeceği ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece ’ ile devam edecek. Çarşamba günü Sadri Alışık Tiyatrosu’nun yorumuyla ‘Keşanlı Ali Destanı’, Perşembe ise Bilgi Üniversitesi İstasyon Oyuncuları’ndan ‘Bir Tek Daha’ (On The Road) tiyatro severlerle buluşacak.

Profesyonel ve amatör tiyatro ekiplerini bir araya getirip, tiyatrolar arasında bir bağ kurmayı hedefleyen Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde sahnelenecek oyunlar dışarıdan katılıma açık olacak.