Ünlü boksörün küçük kızı yaşamını yitirdi

Ünlü boksörün küçük kızı yaşamını yitirdi
Ünlü boksörün küçük kızı yaşamını yitirdi

Mike Tyson?ın kızı henüz dört yaşındaydı.

PHOENIX - Eski ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson’ın, boynu kordona dolandıktan sonra yaşam ünitesine bağlanan dört yaşındaki kızı önceki gün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Boynu koşu bandından sarkan kabloya dolanan küçük Exodus’un ölümünü araştıran polis, bunun trajik bir kaza olduğunu belirledi. Polis, kaza sırasında Exodus’un ya kaydığını ya da sarkan ilmik şeklindeki kabloya başını koyduğunu belirtti.
Aile, yaptığı açıklamada, “Sevgili Exodus’umuzu kaybetmenin acısının anlatacak kelime yok” dedi ve yaslı dönemlerinde özel yaşamlarına saygı duyulmasını istedi. Exodus’u yedi yaşındaki erkek kardeşi bulup annesine haber vermişti. Olay sırasında evde olmayan Tyson hemen dönmüştü.
Kızının ölümü, ünlü boksörün problemlerle dolu yaşamındaki en son kötü bölüm. Adı 22’sindeyken dünyanın en büyük boksörleri arasında geçen Tyson, tecavüzden üç sene, adam dövmekten üç ay, kokain bulundurmaktan da 24 saat hapis yatmış, 1997’de Evander Holyfield ile yaptığı maçta rakibinin kulağını ısırdığı gerekçesiyle diskalifiye edilip iki yıl men cezası almıştı. (ap)