'Ünlü çocuğu' klişelerine uymayan bir 'ünlü çocuğu'!

'Ünlü çocuğu' klişelerine uymayan bir 'ünlü çocuğu'!
'Ünlü çocuğu' klişelerine uymayan bir 'ünlü çocuğu'!
Bono'nun kızı Eve Hewson 'ünlü çocuğu' klişesinden uzakta, kendi ayakları üzerinde duran başarılı bir oyuncu olma yolunda ilerliyor. Genç oyuncu, kapak pozu verdiği Town&Country adlı dergiye Bono'nun kızı olarak büyümenin nasıl bir şey olduğunu anlattı.

U2’nun solisti Bono’nun kızı Eve Hewson bir rock yıldızının kızı olarak büyüse de kendini babasının başarılı isminden ayrı tutuyor. Oyunculuk kariyerindeki başarısını kendi çabalarıyla kazanan Hewson verdiği çekici pozla Town&Country dergisinin ağustos sayısına kapak oldu. Yirmi dördüncü yaş gününde derginin Modern Swans sayısında 'Dünyada izini bırakan 50 genç kadın ' arasında yer alan genç oyuncu, ünlü birinin çocuğu olarak büyümeyi şöyle anlattı: “Her yerde müzik vardı ve eve sürekli yazarlar girer çıkardı. Herkesi kızdırarak sürekli televizyon önünde dans ederdim, bana "Dans etmeyi kes Eve" diye bağırırlardı.”
'Modern Swans' terimi yazar Truman Capote’nin yüksek sosyete kadınları için oluşturduğu bir terim olsa da Town&Country listesinde 'zeki, eğitimli, gezmiş-görmüş, şık, teknolojiyi yakından takip eden, kendine güvenen ve dengeli' kadınlara yer veriyor. Televizyon dizisi 'The Knick’te oynayan ve 2011’de Sean Penn’le 'Olmak İstediğim Yer' filminde rol alan Hewson, kriterlere tamamen uyuyor. Hewson, New York Üniversitesi’ni bitirdikten sonra film endüstrisine girip kırmızı halı da Chanel, J. Mendel ve Christian Dior gibi ünlü markalarla boy göstermeye başladı.
Dikkat çekici bir oyuncu olsa da ünlü çocuklarının izlediği yoldan gitmeyi tercih etmeyen Hewson “Takı tasarlayan, adına parfümü ve çantası olan ya da oyunculukla uğraşmaya çalışan ünlü çocuğu klişesi var… Fakat ben hep özellikle oyunculuğun yapmak istediğim tek şey olduğu konusunda ilgiliydim” diyor. Bu konuda endişeli olmasa da kendinden çok emin olmasının aşk hayatının bile önüne geçtiğini söyleyen Hewson daha 24 yaşında olduğunu belirterek “Erkek arkadaşa ihtiyacım yok. Kendi başına olmak eğlenceli” diye devam ediyor.
'Modern Swans' listesinde aynı zamanda Meryl Streep’in kızı Louisa Gummer, Quincy Jones’un kızı Kenya Kinski Jones, Kate Moss’un kız kardeşi Lottie Moss gibi ünlü isimler bulunurken ünlülerle ilgisi bulunmayan Malala Fon’unun kurucusu ve CEO’su Shiza Shahid ve Tinder’ın kurucusu Whitney Wolfe’da bulunuyor. (The Daily Mail)