Ünlü oyunculardan videolu çağrı: Oyuna sahip çık!

Ünlü oyunculardan videolu çağrı: Oyuna sahip çık!
Ünlü oyunculardan videolu çağrı: Oyuna sahip çık!
Mehmet Günsür, Yasemin K. Allen, Engin Öztürk, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Güven Kıraç ve Burcu Kutluk Oy ve Ötesi için kamera karşısına geçerek 7 Haziran genel seçimlerine kısa bir süre kala seçmeni oy vermeye ve sandığa sahip çıkmaya davet etti.

2015 Genel Seçimleri için tüm Türkiye ’de sandık güvenliği ve seçim süreçlerine dair bilincin artması için çalışmalar yürüten Oy ve Ötesi platformuna Türkiye’nin ünlü sinema ve dizi oyuncularından destek geldi.
Bugüne kadar yer aldıkları yapımlarla büyük beğeni toplayan Mehmet Günsür, Yasemin K. Allen, Engin Öztürk, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Güven Kıraç ve Burcu Kutluk bu kez de vatandaşları genel seçimlerde oy vermeye ve oylarına sahip çıkmaya çağırma amacıyla 'Oy’una Sahip Çık!' isimli video için gönüllü olarak kamera karşısına geçti.

SANDIK NÖBETİNDE!
Yönetmenliğini Bora Tarhan’ın yaptığı videoda, oyuncuların bir bölümü 7 Haziran sabahı ilk iş olarak oylarını vermeye giderken bir bölümü de sandıkların başında gözetmenlik yaparak oylara sahip çıkıyor. Daha önceki seçimlerde de kamuoyunda oy verme bilincinin artması için çeşitli projelerde yer alan oyuncu kadrosu bu kez de 45 ilde 120 bin sandık gönüllüsüyle sandıklara ve seçmenin oylarına sahip çıkmayı hedefleyen Oy ve Ötesi’ne destek veriyor.Oy ve Ötesi Platformu geçen sene 30 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimler öncesinde de ünlü isimlerin katılımıyla 'Oy Ver Lütfen' adlı bir video çekmişti.   
Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sercan Çelebi, “Filmimizde yer alan tüm oyuncularımıza ve emeği geçen tüm gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Seçimlere oldukça kısa bir zaman kala herkesi bu çağrıya kulak vermeye ve oyuna sahip çıkmaya ve www.oyveotesi.org sitesinden kayıt olmaya davet ediyoruz” diyor. Görüntü yönetmenliğini Murat Akay’ın üstlendiği videonun müziğini Alican Okan besteledi.