Ünlülerin doktoru tacizci çıktı

Ünlülerin doktoru tacizci çıktı
Ünlülerin doktoru tacizci çıktı

Abdelmassih suçlamaları reddediyor.

Aralarında futbol yıldızı Pele'nin de bulunduğu pek çok ünlünün çocuk sahibi olmasını sağlayan ve Latin Amerika'nın en iyilerinden biri olduğu söylenen Dr. Abdelmassih, 53 eski hastasının taciz şikâyetiyle tutuklandı

SAO PAULO - Brezilya’nın en tanınmış kadın doğum uzmanlarından, ünlülerin doktoru 66 yaşındaki Roger Abdelmassih, çok sayıda kadın hastasına tecavüz etme suçuyla tutuklandı. Tutuklama, Abdelmassih’in 53 eski hastasının şikâyeti üzerine gerçekleştirildi.
Hastalar, 1994’le 2007 yılları arasında, doktorun kendilerini fiziksel zorlamayla ya da anestezi yoluyla taciz ettiğini söylüyor.
Doktor hakkında şikâyetçi olan kadınlardan biri yaşadığı cinsel tacizi, “Narkozun etkisinden daha yeni yeni kurtulmaya başlamıştım. Doktor Abdelmassih’in dudaklarımı öptüğünü hayal meyal fark ettim. Kendisine karşılık vermemi de istiyordu. Elini vücudumda dolaştırıyordu. Hâlâ yarı baygın olduğum için doktora karşı koyamayacak kadar halsizdim” diyerek anlattı. 

7 bin 500 bebek
Abdelmassih hakkında şikâyette bulunan diğer hastalar da kendilerine dokunulduğunu ya da okşandıklarını söylüyor. Şikâyetlerin aslında geçen yıl başlaması ama bir soruşturma açılmamış olması da olayın tuhaf bölümlerinden...
Dr. Abdelmassih ise tecavüz suçlamalarını reddediyor. Suçlar kanıtlandığı takdirde 10 yıla kadar hapis cezası alma ihtimali bulunan doktorun O Globo adlı haber sitesine konuşan avukatı, müvekkilinin tutuklanmasını yasa dışı olarak yorumluyor ve bir sonraki duruşmada tahliyesini isteyeceğini belirtiyor.
Beş çocuk ve 12 torun sahibi olan doktorun geçmişindeki ünlü hastalar arasında Brezilyalı futbol yıldızı Pele de bulunuyor; doktor Pele’nin bir erkek çocuk sahibi olmasını sağlamıştı. Dr. Roger Abdelmassih’in, son 20 yılda 7 bin 500 başarılı tüp bebek uygulamasına imza atan kliniği, Latin Amerika’nın en iyilerinden biri olarak biliniyor. Doktor, internet sitesindeki mesajında da ‘iyi bir toplumun iyi ailelerle oluştuğunu’ söylüyor. (afp)