Ünzile belli oldu

Ünzile belli oldu
Ünzile belli oldu
Küçük yaşta birkaç koyun karşılığında evlendirilen Ünzile'nin hikayesinin beyazperdeye aktarılacağı 'Ünzile' filminde başrolü İranlı oyuncu Golshifteh Farahani canlandıracak.

Beş yıl önce yaşamını yitiren ünlü söz yazarı Aysel Gürel’in dillerden düşmeyen şarkısı ‘Ünzile’nin sinema versiyonu için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Küçük yaşta birkaç koyun karşılığında evlendirilen Ünzile’nin hikayesinin beyazperdeye aktarılacağı filmin başrolü için İranlı bir oyuncuyla görüşüldüğü iddia edilmiş, ancak isim verilmemişti. Akşam gazetesinden Önder Sarıahmetoğlu'nun haberine göre o oyuncu İranlı aktris Golshifteh Farahani.

İranlı oyuncula görüştüklerini doğrulayan filmin yapımcısı Murat Yıldırım, “Farahani ile görüşmeler yaptığımız doğru fakat henüz imza atmış değiliz. Görüşeceğimiz alternatif isimlerin en kuvvetlisi o. Kendisi, listemizin başında yer alıyor” dedi. Farahani’nin İran’a girişi, 2012’de Madame Le Figaro dergisine verdiği çıplak pozlar nedeniyle yasaklanmıştı.

GolsHifteh Farahani'nin rol aldığı filmler, Chicago, Cannes, Rotterdam, Toronto, Berlin, Roma, Tribeca gibi önemli film festivallerinden ödülle dönmüştü. Sıkı bir aktivist olan Farahani, ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönettiği ‘Yalanlar Üstüne’ adlı filmde Leonardo Di Caprio ve Russell Crowe gibi Hollywood yıldızlarıyla birlikte rol almıştı.