Usta oyuncu hayatını kaybetti

Usta oyuncu hayatını kaybetti
Usta oyuncu hayatını kaybetti
Sinema, televizyon ve tiyatro dünyasının sevilen isimlerinden Yalçın Güzelce, tedavi gördüğü hastanede 31 Ağustos 2015 günü (dün) hayatını kaybetti. Televizyon izleyicisi Güzelce'yi en son Kurtlar Vadisi Pusu'daki performansıyla hatırlıyor.

RADİKAL- Sinema , televizyon ve tiyatro dünyasının sevilen isimlerinden Yalçın Güzelce, tedavi gördüğü hastanede 31 Ağustos 2015 günü (dün) hayatını kaybetti.

Emektar oyuncu, 2 Eylül 2015, Çarşamba günü (yarın) Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

YALÇIN GÜZELCE HAKKINDA
1951 doğumlu oyuncu, genç yaşta başladığı tiyatro çalışmaları sonrasında 80’li yıllarda sinemada görev almaya başladı. “Davacı”, “Piano Piano Bacaksız”, “Değirmen”, “Polizei”, “Kaçıklık Diploması” gibi sinema filmlerinde Atıf Yılmaz, Şerif Gören, Zeki Ökten gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. “Eyvah Babam”, “Evimiz Olacak mı?”, “Sır Dosyası”, “Emret Komutanım” ve “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi çok izlenen TV dizilerinde de rol alan Yalçın Güzelce, uzun yıllar yaşadığı Almanya ’da Schaubühne, Gripstheater ve Tiyatrom bünyesindeki tiyatro çalışmalarının yanı sıra bazı uluslararası yapımlarda da rol aldı.