Uyuşturucu itirafları

Uyuşturucu itirafları
Uyuşturucu itirafları

Angelina Jolie nin uyuşturucu aldığı iddia edilen Franklin Meyer, Life & Style dergisine konuştu.

Hollywood uyuşturucu davalarıyla çalkalanırken, satıcılar birer birer konuşmaya başladı

Chris Gardner Iowa’dan Los Angeles’a taşındığında 22 yaşındaydı. Okulda sürekli itilip kakılan, dalga geçilen utangaç gay bir genç için burası büyülü bir yerdi. 1999’da Holly-wood Reporter’da muhabirlik yapmaya başladı. Bundan dört yıl sonra Gardner, Halle Berry, Nicole Kidman and Naomi Watts gibi ünlülerle bir partiden diğerine koşuyor, özel jetlerle Cannes’a gidiyor, Naomi Campbell’ın evinde sabaha kadar eğlendikten sonra yazısını yetiştirmeye uğraşıyordu.
Bu yıllarda kokain bağımlısı oldu. Kendi kullandığını ünlü arkadaşlarıyla da paylaşıyordu. Gardner’ın umurunda olan şey para değildi, tek isteği ışıltılı kulübün bir parçası olmaktı. “Ünlü insanlarla parti yapmak isteyen çoktu” diyor Gardner, “Ben zengin değildim. Ama insanlar benim bir partici olduğumu düşünürdü. Kulüplerde, birlikte ‘tuvalete ufak bir ziyaret’ yapmayı teklif eden çoktu.”
Gardner gece geç saatlere kadar ünlülerle eğleniyor, sabah ofisteki masasında uyuyakalıyordu. Tabii ki fazla yürütemedi ve işinden kovuldu. “Düzinelerce Hollywood yıldızıyla kokain partilerine katıldım. Aralarında stüdyo yöneticileri, menajerler, gazeteciler de vardı” diyen Gardner kokaine haftada 1000 dolar harcıyordu. 2008 yılında yeni işinden de kovulan gazeteci işleyişi şöyle anlatıyor: “Mutlaka uyuşturucu isteyecek biriyle karşılaşacağımı biliyordum. Yanımda pek çok çeşit bulunduruyordum. Ünlü arkadaşlarım arayıp sipariş veriyordu. Torbacılarla kendileri uğraşmak istemezlerdi. Ben onların yerine hallediyordum.”
Gardner’la aynı dönemde Angelina Jolie ’ye uyuşturucu sattığını söyleyen bir satıcı da konuştu. Franklin Meyer, 2000 yılında, Jolie’nin kendisinden aldığı kokainin etkisiyle bir TV röportajına katıldığını söyledi; aktrisin röportajdan sonra da yanına geldiğini anlattı. Meyer, Jolie’yle 1997’de New York’taki Chelsea Hotel’de tanışmıştı. İlk tanışmadan sonra 2-3 kez alışveriş için buluştular. Meyer’e göre yıldız, her seferinde 100 dolar harcıyordu. Bu da yarım gram kokain, 10’da 1 gram eroin demekti.
Jolie geçmişte uyuşturucu kullandığından söz etmişti. 1998’de yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “Her türlü uyuşturucuyu denedim. Beni en kötü etkileyen esrar oldu. LSD alıp Disneyland’e gittiğimi hatırlıyorum. Mickey Mouse’un kostümünün içinde kısa boylu orta yaşlı, mutsuz bir adam olduğunu hayal etmiştim.”