Uzan'ın 'Derin' stratejisi

Paris'te Derin Mermerci ile görüntülenen Cem Uzan'ın yakın çevresinden isimler, işadamının 'Gündemde kalmalı, manşetlere çıkmalıyım. Siyasi mesajlar versem hangi gazete yazar?' dediğini belirtti

Dün Hayat’ta yer verdiğimiz Lube Ayar imzalı “Cem Uzan Nereye Koşuyor?” adlı haberin son bölümü, editöryel bir hata sebebiyle eksik yayımlandı. Haber, Uzan’ın, eşi Alara Uzan’dan ayrıldıktan sonra Bettina Machler ve Derin Mermerci gibi sosyetik kadınlarla yaşadığı ilişkileri konu alıyordu. Uzan’ın neden Paris’in en işlek yerlerinde, sık sık gittiği bilinen mekanlarda çekinmeden görüntü verdiği sorusuna yanıt aranıyordu. Metnin dün girmeyen bölümünü aktarıyoruz:

Şu günlerde arkadaşları Emre Ergani ve Celal Çapa ile 51’inci doğum günü partisi üzerine kafa yoruyor. İki ünlü işletmecinin Paris’te organize edeceği muhteşem geceye, İstanbul’dan yaklaşık 100 konuk katılacak. Uzan’ın genç ve güzel sevgilisiyle (Derin Mermerci) boy göstereceği 26 Aralık’taki partiye davet edilen isimlerle konuştuk. “Cem Uzan, bu yaşa kadar karda yürüdü, iz bırakmadı. Ne değişti, nedir bu çapkınlıklar?” diye sorduk. Uzan’ın, yakın dostlarına, “Ben siyasete tesadüfen girmedim, hedeflerimden vazgeçmiş değilim. Ama buradan seslensem, yaşadığım haksızlıkları anlatsam, siyasi mesajlar versem, hangi gazete bunları yazar? Gözden ırak kaldım diye unutulmayı göze alamam. Gündemde kalmalı, manşetlere çıkmalıyım” dediğini öğrendik.

Cem Uzan’ın bir dostundan yabana atılamayacak bir yorum daha geldi: “Gündemde kalma derdi tamam da, Alara’yı unutma. Cem, kim ne derse desin, ilişkilerini hemen ortaya dökerek Alara’ya da nispet yapıyor. Bir taşla iki kuş vurmak, kötü bir strateji sayılmaz.”


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  haber

  ,

  hayat

  ,

  yorum