Validen şiir gibi küfür!

Validen şiir gibi küfür!
Validen şiir gibi küfür!

Vali Schwarzenegger?in veto kararını açıklayan mektupta küfür oluşturan akrostiş var: Satırbaşındaki harfler yukarıdan aşağıya okunduğunda ?F U C K Y O U? çıkıyor. FOTOĞRAF: REUTERS

LONDRA - Eski Hollywood yıldızı, şimdinin Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger’in Demokrat meclis üyesine gönderdiği mektup iki mesaj taşıyordu: Bir veto kararı, bir de şifreyle gizlenmiş küfür. Kaslı vücuduyla ünlü vali, kelime oyunlarında da başarılı olduğunu meclis üyesi Tom Ammiano’ya gönderdiği mesajla kanıtladı.
Bir önergeye veto kararını açıklayan mektupta akrostiş vardı, yani satırbaşındaki harfler yukarıdan aşağıya okunduğunda ‘F U C K Y O U’ çıkıyordu. Valinin yardımcıları olayın tamamen bir raslantıdan kaynaklandığını söylese de inanan pek az!
Gizli küfürle ilgili, “Aman Tanrım, bu ne tesadüf” diyen Cumhuriyetçi Schwarzenegger’in sözcüsü Aaron McLear, “Bu kadar çok veto kararı alınınca bunun gibi şeyler olabilir” diyor. McLear, önceki mesajların satırbaşlarının da şair anlamına gelen  ‘poet’ ve sabun anlamına gelen  ‘soap’ kelimelerini oluşturduğunu hatırlatıyor. Ancak bir meclis toplatısında Ammiano’nun, Schwarzenegger’e ‘yalancı’ diye bağırıp konuşmasını yuhalaması da unutulmuş değil. Yakın zamanda bir etkinlikte valinin sözünü defalarca kesen Ammiano adına konuşan Quintin Mecke ise “Bu yaratıcı ‘tesadüf’ için valiyi tebrik ederiz!” diyor. (The Daily Mail)