Valslerin Kralı'ndan halaylı gece!

Valslerin Kralı'ndan halaylı gece!
Valslerin Kralı'ndan halaylı gece!
Klasik müziğin günümüzdeki efsanelerinden Andre Rieu, dün gece İstanbul'da 10 bin izleyicisine muhteşem bir gece yaşattı. Rieu ve 80 kişilik Johann Strauss Orkestrası, konserinin sonunda 'Kasap Havası' çalarak seyircilere halay çektirdi!

Klasik müziği olimpiyat stadlarına taşıyan Andre Rieu ve ekibi Johann Stauss Orkestrası dün gece İstanbullulara kelimenin tam manasıyla muhteşem bir gece yaşattı. Rieu’yu izlemek için Sinan Erdem Spor Salonu’na gelen yaklaşık 10 bin kişi, klasik müzik ve şovun iç içe geçtiği eğlenceli bir akşama tanıklık etti.

İzleyicileri “Merhaba İstanbul” diyerek selamlayan Rieu, 80 kişilik Johann Strauss Orkestrası’yla birlikte dünyanın en çok bilinen valslerini çalarken, izleyicilerden onlarca çift dans etti. ‘Klasik Müziğin Madonna’sı’ olarak nitelendirilen Rieu, sahnedeki şovuyla da fark yarattı. ‘Snow Waltz’ı çalarken izleyicilerin üzerine karlar yağarken, konserin sonuna doğru karlar yerini balonlara bıraktı.

Andre Rieu’nun İstanbul seyircisine sürprizleri bunlarla sınırlı kalmadı. Konserin sonunda sahneye 4 Türk müzisyen çağırdı ve birlikte ‘Katibim’, ‘Hatırla Sevgili’ ve ‘Kasap Havası’nı çaldı. Kasap havası çalarken, izleyicilerden bazıları halay çekti. Konserin sonunda sahnedeki ve yanlarındaki LED ekranlara Türk bayrağı yansıtıldı.

Andre Rieu, ilk kez İstanbul’a geldiğini ve çok keyif aldığını söyledi. İzleyicilere “Tekrar ister misiniz” diye soran Rieu, salondan “evet” çığlıkları yükselmesi üzerine 2014 yılında bir kez daha İstanbul’a geleceğinin müjdesini verdi.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Madonna

  ,

  spor

  ,

  Müzik

  ,

  Gece

  ,

  klasik