Vasfiye Teyze'nin 'Başbakan' tweet'i başını ağrıttı

Vasfiye Teyze'nin 'Başbakan' tweet'i başını ağrıttı
Vasfiye Teyze'nin 'Başbakan' tweet'i başını ağrıttı
Yalan Dünya'nın yıldızı Gonca Vuslateri'nin Twitter hesabından Başbakan hakkında yazdığı iddia edilen paylaşımı sebebiyle Savcılık tarafından ifadeye çağırıldığı belirtildi.

Yalan Dünya dizisinin sevilen karakteri Vasfiye Teyze'yi canlandıran Gonca Vuslateri'nin, Başbakan'ın televizyondaki konuşması sırasında Twitter’ına yazdıkları sebebiyle savcılık tarafından ifadesinin alındığı belirtiliyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde şahsi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret içerdiği öne sürülen paylaşımlar sebebiyle savcılık tarafından ‘devlet büyüklerine hakaret’ suçunu işlediği gerekçesiyle ifadeye çağırılıan Yalan Dünya'nın Vasfiye Teyze'si Gonca Vuslateri'nin “İstediğim zaman istediğim şeyi yazarım." dediği söyleniyordu. 

Vasfiye Teyze'ye de gaz bombası

'BENİM HESABIM BENİM HAKKIM'

Komedi dizisi “Yalan Dünya”da canlandırdığı Vasfiye Teyze karakteriyle yıldızı parlayan Gonca Vuslateri, iddiaya göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyondaki konuşması sırasında Twitter’ına “Çıktı gene tipini ...ğim” yazdı. Aldığı tepkilere de “İstediğim zaman istediğim şeyi yazarım, silerim. Kötü eleştiri gördüm mü anında spam ederim göğsümü. Benim hesabım benim hakkım. One minute!” tweet’iyle karşılık verdi. Bu yazıları daha sonra sildiği ileri sürülen genç oyuncunun, ‘devlet büyüklerine hakaret’ suçunu işlediği gerekçesiyle savcılık tarafından ifade vermeye çağrıldığı konuşuluyor.

 


  http://www.radikal.com.tr/114438711443878

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - holdme12

  Teknik olarak belki bir diktatörlükte yaşamıyoruz ancak diktatörlükten görünen bir farkımız seçimlerin yapılması. Onun dışında bir fark görebiliyor musunuz? Atatürk yüceltilmesin, o da insan, neden insanlar ona tapınıyor diyorlardı. Haklı olduklarını düşünüyordum. Peki bizlere "hizmet ettiklerini" söyleyen devlet büyüklerinin halktan farkı ne? Gonca Vuslateri'nin bu yazdıkları devlet büyüklerine değil de, herhangi bir kişiye olsaydı yine ifadeye çağrılacak mıydı? Devlet büyükleri dediğiniz kişiler bizden daha mı üstün varlıklar? Kusura bakmayın ama demokratik olan hiçbir, bakın "hiçbir" ülkede böyle şeyler olmaz. AKP'ye ilk başta "çok demokratik çok özgürlükçü" diyenleri bir nebze anlayabiliyorum ama şimdi bunu diyenler kusura bakmasınlar bu ülkede ne olup ne bittiği hakkında hiçbir şey bilmiyorlardır. Bu habere de gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum.

  Yeter yeter yeter - hyper

  Türkiye'ye bir daha böyle bir başbakan gelmesin. davalar, tehditler. ülkeyi esir aldı. seçildim diye halkına zulmediyor. yeteeeeeerr

  TAHMİN - adeniza

  Savcı bu yazıdan muhattabın başbakan olduğunu nasıl anlamış? Ayrıca bizler eşit vatandaşlar değil miyiz de devlet büyükleri diye ayrıcalıklı bir sınıf ürettiniz.

  edep... - isakent

  ben bu kıza niye ısınamıyorum diyordum bu nasıl bir terbiye başbakan ve toplumdan özür dile

  her sözü üstüne mi alaacak - labirent300a

  bu ne saçmalıktır, isim mi vermiş orada her söylenini başbakana söylendi diye herkese dava açın o zaman zaten yapmadığınız şey değil. adalet sizin ya oynayın durun

  Başbakan niçin alınmış, - tkalayci@msn.com

  o sırada tüm kanallarda o mu varmış. Bana fıkrada, böyle bir suçtan yargılanan ve kendisini "Patagonya Başbakanına küfrettim" diye savunana sanık ile ""Hadi len! ben kaç yıllık hakimim, bilmem mi hangi başbakana küfür edileceğini" diyen yargıcı hatırlattı.

  Düşünce Özgürlüğü - kocoglu

  Tabi ki dilediğinizi yazarsın ama sonucunada katlanırsın. Özgürlüğü siz fazla abarttınız. Şimdide göğsünüzü spam edin yargıya. Kolay gelsin