Vasiyetine uymadı

Vasiyetine uymadı
Vasiyetine uymadı
Ali Taran, vefat eden eski eşi Selma Ann Desmond'un 'Gelme' vasiyetine karşın cenaze törenine katıldı

İSTANBUL - Uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşerek çarşamba akşamı hayatını kaybeden Selma Ann Desmond son yolculuğuna uğurlandı. Ali Taran eski eşinin vasiyetine uymayarak cenaze törenine gitti. Arka saflarda duran Taran eşinin tabutuna fazla yaklaşmadı

Desmond için Levent Camii'nde cuma namazı sonrası düzenlenen törene aralarında Hülya Avşar, Kıvanç Tatlıtuğ, Fatih Terim, Fulya Terim, Mazhar Alanson, Burak Kut ve Erol Köse gibi ünlü isimlerinde bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Selma Ann Desmond'un son vasiyeti olarak "Ali cenazeme gelmesin" demesine rağmen boşandığı eşi cenaze törenine katılarak taziyeleri kabul etti. Levent Camii'nin avlusunda duran ve eski eşinin tabutuna fazla yaklaşmayan Ali Taran'ın cenaze namazı sırasında da arka saflarda durması dikkat çekti. Taran, eski eşi camiden çıkarılırken tabutuna da omuz vermedi.

SELMA HUZUR İÇİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Kuzey Taran, babası ile birlikte cenazede kameralar önüne geçti. Ali Taran "kendimi savunmak hiç istemiyorum" diyerek şunları söyledi: "Bu konuda konuşanlar var, bugün onlara laf söyleme vakti değil. Görevimizi yapıyoruz. Kendimi savunmak hiç, hiç, hiç istemiyorum. Hele ki benimle ilgili şeyler söyleme hakkını görenler var. Bugün yazılar gördüm... Onlar öyle bilmeye devam etsinler. Beni bu anlamda düşmanları bilsinler, benden nefret etsinler. Demek ki gördükleri yerde bana selam vermeyecekler. Allah'tan başka şey isteseydim diye düşünüyorum. Selma, huzur içinde yaşamını yitirmiştir. Ben yanında değildim. Üzgünüz, çok üzgünüz... İşte duygularım bu... " (aa)