Vatikan, Berlusconi'nin seks hayatını kaldıramadı

Vatikan, Berlusconi'nin seks hayatını kaldıramadı
Vatikan, Berlusconi'nin seks hayatını kaldıramadı

Berlusconi?nin eşi Lario?dan ayrıldığından beri her davete Eşitlik Bakanı eski model Carfagna?yı götürmesi de Vatikan?ı rahatsız etti. FOTOĞRAFLAR: EPA

LONDRA - Vatikan’la İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ’nin arası fena açıldı. Seks skandallarıyla gündemden düşmeyen Başbakan Berlusconi Vatikan tarafından açıkça ‘protesto’ edildi. İtalyan liderle yapılması planlanan üst düzey akşam yemeğini son dakikada iptal eden Vatikan, gerekçe olarak ‘yemeğe harcanacak paranın depremzedelere yardım olarak dağıtılmasınının daha yararlı olacağını’ gösterdi ama Vatikan’a yakın isimler asıl iptel nedeninin Berlusconi’nin çalkantılı özel hayatının Vatikan tarafından onaylanmaması olduğunu söylüyor. İptal kararının arkasında başbakanın skandallarına ve genç kızlarla adının çıkmasına duyulan tepkinin bulunduğu belirtiliyor. 

Bir de Carfagna krizi var...
Vatikan’ın İtalya Başbakanı’nı şoke eden kararının nedeni olarak gösterilen bir başka konu da Berlusconi’nin, ikinci eşi Veronica Lario’yla ortak hayatlarına son vermelerinden beri resmi davetlere eski bir model olan Eşitlik Bakanı Mara Carfagna’yla katılması. 72 yaşındaki Berlusconi’nin Vatikan’daki ayine yine Carfagna’yı da götürmeye kalktığı ve Vatikan’ın da bu durumdan hiç hoşlanmadığı belirtiliyor. Yemeğe üç saat kala, görüşmenin iptal edildiğini öğrenen başbakanın olaya nasıl bir tepki verdiğiyse bilinmiyor. Bir dönem adı Berlusconi’yle aşk ilişkisine girdiği yolundaki haberlerle de anılan Eşitlik Bakanı Carfagna’nın Berlusconi’yle hayli yakın olduğu, parlamento dışında da ikilinin sık sık görüştüğü konuşuluyor. (bbc, The Daily Telegraph)


    ETİKETLER:

    Silvio Berlusconi