Vatikan'a uyarı: Gençler güzel vampirlere özeniyor

Vatikan'a uyarı: Gençler güzel vampirlere özeniyor
Vatikan'a uyarı: Gençler güzel vampirlere özeniyor
"Twilight (Alacakaranlık) ve True Blood gibi vampir öyküleri anlatan popüler sinema filmleri ve TV dizilerindeki genç, güzel vampirler gençlerin doğaüstü olaylara olan merakını arttırıyor." Bu uyarı doğaüstü olayları izleyen İtalyan bir örgütten Vatikan'a yapıldı.

Doğa üstü olayları izleyen İtalya merkezli örgüt The Group on Research and Socio-Religious Information Grup, vampir karakteriyle dolu dizi ve filmlerin gençlere iyi gelmediğini öne sürdüyor. İtalya merkezli örgütün başındaki Profesör Giuseppe Ferrari, ‘True Blood’ gibi diziler ile ‘Alacakaranlık’ serisi gibi Hollywood filmlerindeki ‘genç ve güzel vampirler’ yüzünden, gençlerin ‘doğaüstü olaylara’ merak saldığı eleştirisi yaptı.
Roma’daki örgüt toplantısında Vatikan’a seslenen Ferrari, “Etrafındakilere vampir yapıp kan içmeye zorlayıp sonra da özel güçler kazanmak için kendileriyle cinsel ilişkiye girmelerini isteyenler var. Bu gruplar, son dönemlerde ekranlarda gördüğümüz genç ve güzel vampirlere özeniyor” dedi. Vatikan bu tür kişilerin ‘içlerine şeytan kaçtığını’ savunuyor. Nitekim son yıllarda şeytan çıkarma olaylarının arttığını vurgulayan Ferrari bunun uzmanlara bırakılmasını istedi. 2012’de Milano kentinde şeytan çıkarma talepleriyle başa çıkmak için acil telefon hattı kurulduğu ortaya çıkmıştı. Mayıs 2013’te de İtalya Piskoposlar Birliği’ne (CEI) ait TV2000 kanalı, Papa Franciscus’un Aziz Petrus Meydanı’ndaki pazar ayininden sonra ‘şeytan çıkardığını’ öne sürmüştü. Yayımlanan videoda Papa, tekerlekli sandalyedeki bir gencin elini sıkıyor ve 15 saniye boyunca iki eliyle gencin başını tutuyordu. Bunun üzerine vücudunun kasıldığı görülen genç, sonunda sandalyesine ‘yığılmıştı.’ (sputniknews.com)