@ubuget

'Ve Kazanan' neden ve kaybeden oldu?

'Ve Kazanan' neden ve kaybeden oldu?
'Ve Kazanan' neden ve kaybeden oldu?
Kenan Doğulu ve Şebnem Ferah'lı kalburüstü jürisi ile yola çıkan Ve Kazanan reytinglerde istediği sonuçları alamıyor. O Ses Türkiye'nin başarısı müzik yarışmaları için bir yanılsama gibi gözüküyor!
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Popstar yarışmasının ilk şampiyonu Abidin 9 yıl aradan sonra ‘Duy Beni’ isimli bir albüm daha çıkardı. Sesinin çok kişiye duyurabildiğini söylemek güç. Akabinde Ütapya’ya yarışmacı olarak girdi. Hiç unutulmayan ama yeterince de hatırlanmayan bir ‘popstar’ olarak hayatına devam ediyor. Abidin verdiği bir röportajda bugünkü aklı olsa o yarışmaya katılmayacağını söylüyor...

Popstar’dan Türkstar’a oradan da Alataurka Star’a dönüşen adeta azalarak biten müzik yarışmalarının fitilini O Ses Türkiye yeniden ateşledi.

Televizyona yapanlar O Ses Türkiye’nin tutması üzerine izleyici yeniden ilgilendiğini düşündüler. Ve fakat ‘En sevdiğim 3 şarkı’, ‘Benzemez Kimse Sana gibi’ müzik merkezli yarışmaların ekran macerası çok üzün sürmedi.

 VE KAZANAN...

Son olarak da ‘Ve Kazanan’ Kenan Doğulu ve Şebnem Ferah’tan oluşan parlak jüri kadrosuyla bu pastadan payını almak için yola koyuldu. Haftalara geçtikçe reytinglerde toparlanma bir yana git gide aşağı giden bir seyir var. 4 bölümlük performansın izlenme açısından sınıfı geçtiğini söylemek zor. Ve Kazanan yayınlanan son bölümüyle Total’de 68. olurken AB grubunda ise 51. sırada yer alabildi.

ACUN ILICALI’NIN HAVUCU KENAN DOĞULU VE ŞEBNEM FERAH’INKİNDEN BÜYÜK

Bir dönem Fenerbahçe ’de forma giyen Pierre van Hoijdonk’un Hollanda’da görüp Acun Ilıcalı’ya önerdiği ‘The Voice’ 2011 yılından bu yana O Ses Türkiye ismiyle müzik yarışması pazarını domine ediyor. Diğer müzik yarışmalarının son olarak da Ve Kazanan’ın da kaçırdığı nokta işin eğlencesi.

Acun Ilıcalı şarkılarla birlikte hatta şarkılardan önce eğlence ve muhabbeti satıyor izleyicisine. Geçen sene Athena Gökhan bu sene de Mazhar-Özkan yarışmanın bu anlamda yıldızı oldular. Formatı ve yarışmacıları en az ‘O Ses Türkiye’ kadar kuvvetli olan ‘Ve Kazanan’ın bu beklentiyi karşıladığını söylemekse güç. Eğer içlerinden biri Cem Yılmaz değilse, Acun Ilıcalı’nınkiler de dahil herhangi iki jürinin bir arada o muhabbeti sürekli sıcak tutabilmeleri çok güç zaten. Ki Şebnem Ferah’ın televizyon tecrübesi başlangıç düzeyinde olduğu düşünülürse bu beklenti iyice imkânsızlaşıyor.

KENAN DOĞULU BAŞARILI AMA...
Şebnem Ferah’a göre televizyon tecrübesi daha çok olan ve ekranda daha ‘sıcak’ duran Kenan Doğulu geçen hafta SİYAD töreninde Unutursam Fısılda’ya yaptığı müziklerle ödül aldı. Özel hayatında da Beren Saat’le mutluğu yakalayan sanatçının başarı hanesinde ‘Ve Kazanan’ için ayırdığı yerse boş kalacak gibi gözüküyor.

Kenan Doğulu'dan Beren Saat'e doğum günü mesajı