Ve Rihanna...

Ve Rihanna...
Ve Rihanna...
Resmen açıklandı, R&B süperstarı Rihanna, Diamonds World Tour kapsamında pozitif Live organizasyonuyla 30 Mayıs'ta BJK İnönü Stadı'nda olacak.

Dünyanın en çok takip edilen süperstarı Rihanna –Facebook’ta 62.5 milyondan fazla takipçiyle 1 numara- Diamonds World Tour kapsamında İstanbul ’a geliyor. Pozitif Live ve Live Nation Global Touring tarafından düzenlenen Rihanna konseri 30 Mayıs Perşembe akşamı BJK İnönü Stadyumu’nda gerçekleşecek. Konserin biletleri 5 Şubat Salı günü tüm Biletix gişelerinde, biletix.com ve tüm Garanti Paramatiklerinde satışa sunulacak. İstanbul Calling Festival çatısı altında yer alan Rihanna konseri, Vodafone ana sponsorluğu ve Garanti Bankası resmi sponsorluğu ile Star TV ve Virgin Radio katkılarıyla gerçekleşecek.
Rihanna, Diamonds parçasıyla kariyeri boyunca sergilediği en hızlı yükselişi gösteriyor. Yedinci albümü ‘Unapologetic’ ile Billboard Top 200 listesinde kısa zamanda 1. sıraya yükselmeyi başardı. ‘Diamonds’ parçasıyla günden güne başarısını arttıran Rihanna bu parçayla Billboard’s Hot 100 parçaları listesinde 12. kez 1 numarayı garantilemiş oldu. Başarı tablosunun başlangıcı olan 13 Mayıs 2006 yılında yayınladığı SOS parçası ile 6 yıl içinde toplamda 12 kere Hot 100 listesinde 1 numara olmayı başararak tarihte en hızlı yükselen kadın sanatçı ünvanına sahip oldu. ‘Diamonds’ parçası yayımlanmasının 4. haftasında 27 ülkede iTunes listelerinde 1 numaraya, 55 ülkede de ilk 5’e girmeyi başardı.
Altı Grammy ve yedi Billboard Müzik ödülü sahibi Rihanna, bugüne kadar toplam 37 milyon albüm ve 146 milyon dijital albüm satışına imza attı. Şu anda da internet üzerinden en çok satın alınan albüm listesinde birinci sırada yer alıyor. Youtube’da 2.9 trilyon kez izlenme ile Forbes tarafından sosyal medyada en çok izlenen sanatçı seçilen Rihanna, Facebook’ta 62 milyon üzerinde fan ve Twitter’da da 26 milyonun üzerinde takipçiye sahip.
Rihanna Diamonds World turnesi dünya çapında Live Nation Global Touring tarafından düzenleniyor.