Vedadan 48 saat önce: Kral son kez sahnede...

Vedadan 48 saat önce: Kral son kez sahnede...
Vedadan 48 saat önce: Kral son kez sahnede...

Los Angeles?ta yapılan son provalardan bir kare...

Gerisinde milyonlarca hayran bırakıp giden Michael Jackson'ın, Londra konseri için prova yaparken çekilmiş son fotoğrafları yayımlandı. Kralın annesi ise mirası korumak üzere harekete geçti

Dansçı provalarının da yer aldığı son görüntüler DVD olarak basılabilir. 
FOTOĞRAF: AP


LOS ANGELES - Geçirdiği kalp krizi sonrası 25 Haziran’da yaşamını yitiren Michael Jackson’ın, temmuzda Londra’da vermeyi planladığı konserleri için Los Angeles’ta yaptığı provaların fotoğrafları yayımlandı.
Öte yandan Michael Jackson’ın annesi Katherine Jackson oğlunun üç çocuğunun vesayetini üstlenmek için dava açıp çocukların geçici vesayetini aldıktan sonra, mahkeme kaynaklarına göre şimdi de oğlunun bütün mülkiyeti için ikinci bir dava açtı. Aynı kaynaklar, Katherine Jackson’ın amacının oğlunun mirasını korumak olduğunu ifade etti. Los Angeles Yüksek Mahkemesi yargıcı Mitchell Beckloff, pop müziğinin kralının tüm mülkiyetinin geçici vesayetini anne Katherina Jackson’a verilme isteğini ‘sınırlı’ olmak şartıyla kabul etti.
Çocukların vesayetinin devamlı olarak babaanne Katherine Jackson’da kalıp kalmamasıyla ilgili karar 3 Ağustos’taki mahkemede belli olacak. Jackson’nın mal varlığının nasıl paylaştırılacağı soruları devam ederken, önceki gün The Wall Street Journal’da yer alan habere göre Jackson 2002’de, ölmesi durumunda mal varlığının nasıl paylaştırılmasını istediğini söylemişti. Habere göre, Jackson mal varlığını annesi, çocukları ve bazı hayır kuruluşları arasında paylaştırılmasını istemişti. 

Bilet paraları iade edilecek
Jackson’nın doktoru Conrad Murray’ın avukatı doktorun “Yardım için geç kalınmıştı” dediğini söyledi.  Murray kralın ölmeden yarım saat önce odasında baygın bir şekilde bulunduktan sonra sağlık görevlilerinin arandığını fakat nöbetçi doktorun evin adresini ve konumu tam bilemediği için yardımın geç istenildiğini söyledi.
Jackson’nın uyuşturucu kullandığına dair söylentilere karşıysa Jackson’nın çocuklarının vaftiz babası Mark Lester, ünlü şarkıcıyı uyuşturucu alırken hiç görmediğini söyleyerek yanıt verdi. Bir zamanların çocuk yıldızlardan Lester, Jackson’ın en son martta Londra’ya geldiğinde gayet düzgün göründüğünü ve konser için çok heyecanlı olduğunu söyleyerek, uyuşturucu kullanması gibi bir seçeneğin mantıklı olmadığını söyledi. İptal edilen konserlerle ilgili açıklamaya göreyse  750 binden fazla seveni, konser için ödedikleri parayı tamamen geri alabilecek. 

Ürünleri yok satıyor
Kral, ölümünün ardından müzik endüstrisinde tekrar zirveye yerleşti. Amerika’da, albüm satışlarının sıralandığı iTunes Listesi’nde ilk 10 şarkıdan dokuzu Jackson’a ait. Jackson da genç yaşta hayatını kaybeden bir diğer ‘kral’ Elvis Presley gibi ölümünün ardından tekrar en üst sıralara tırmanmakta. Jackson’ın 1980’lerde ünlenen beyaz eldiveni, dünyanın en çok satan albümü ‘Thriller’ın klibinde giydiği kırmızı deri ceket de en çok rağbet gören ürünler arasında.
Michael Jackson’ın ilk sahneye çıktığı yer olan Harlem’de de ekonomik canlılık kendini gösteriyor. Jackson’ın dokuz yaşındayken kardeşleriyle ilk sahneye çıktığı Apollo Tiyatrosu’nun da bulunduğu New York’un Harlem bölgesinde, her köşeye kurulan tezgâhlarda albümlerden posterlere, tişörtlerden buzdolabı süslerine Jackson’la ilgili her tür ürün satılıyor. 

Jackson kitapları geliyor
Jackson’ın yaşamını anlatan kitaplar da piyasaya çıkmaya hazır. Triumph Kitapları ve Whitman Yayınevi bu hafta sonu ‘Michael Jackson’ adındaki kitaplarını piyasaya sunucak. Daha önce Kurt Cobain ve Celine Dion gibi müzisyenler hakkında kitap yazan yazar Ian Halperin ise Jackson’nın geçen hafta öldüğü günden itibaren ‘Unmasked: The Final Years of Michael Jackson’ adlı kitabı yazmaya başladı. (Yaşam Servisi)