Vedat Türkali 72 yıllık eşini kaybetti

Vedat Türkali 72 yıllık eşini kaybetti
Vedat Türkali 72 yıllık eşini kaybetti
Türkçe edebiyatın yaşayan en önemli isimlerinden şair ve yazar Vedat Türkali 72 yıllık eşi Merih Pirhasan'ı kaybetti. Ufuk Uras'ın attığı "Vedat Türkali hayatını kaybetti" tweet'i bazı haber sitelerini yanıltırken, sosyal medyada da tartışma yarattı.

Radikal.com.tr - Türkçe edebiyatın yaşayan en önemli isimlerinden şair ve yazar Vedat Türkali 72 yıllık eşi Merih Pirhasan'ı kaybetti.

Gerçek adı Abdülkadir Pirhasan olan, senarist, şair ve romancı Vedat Türkali, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olduğu 1942 yılında evlendiği Merih Pirhasan'la 72 yıldır hayat arkadaşlığı yapıyordu. 

Merih Pirhasan, oyuncu Deniz Türkali ve yönetmen Barış Pirhasan'ın da annesiydi...


Bu arada eski İstanbul milletvekili Ufuk Uras'ın, Twitter hesabından Vedat Türkali’nin öldüğünü duyurması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Tez yayılan ‘kara haber’ üzerine Twitter’da başsağlığı mesajları da hızla yayıldı. Ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Vedat Türkali’nin kızı Deniz Türkali ile konuşan, Hürriyet’ten Ezgi Atabilen, “Deniz Türkali'yle konuştum şimdi. Vedat Türkali ölmemiş. 'Babam değil, annem öldü' diyor” mesajını paylaştı. 

Bir süre sonra Deniz Türkali de annesini kaybettiğini Twitter hesabından duyurdu.