Versace'yi mafya mı öldürttü?

Versace'yi mafya mı öldürttü?
Versace'yi mafya mı öldürttü?

Gianni Versace, 16 Temmuz 1997 de evinin önünde öldürülmüştü.

Eski bir mafya üyesine göre Versace, borçları yüzünden mafya tarafından öldürüldü

Ailesine gelen bir ihbara göre, İtalyan moda tasarımcısı Gianni Versace’nin borçları yüzünden mafya tarafından öldürüldüğü, mafyanın daha sonra ailesine şantaj yapmak üzere Versace’nin küllerini de çalmaya çalıştığı iddia edildi.
Gianni Versace 16 Temmuz 1997’de, 50 yaşındayken Miami’deki dairesinin merdivenlerinde seri katil Andrew Cunanan tarafından vurularak öldürülmüştü. Calabria bölgesindeki ‘N’drangheta’ olarak bilinen mafya örgütünün eski üyesi Giuseppe Di Bella’nın kaleme aldığı kitapta, Versace’nin mafya babalarına olan borçları sebebiyle öldürüldüğü öne sürülüyor. Di Bella, kitabı ‘Metassi’de Versace’nin mafya babası Paolo De Stefano tarafından karapara aklamak için kullanıldığını yazmış. Di Bella, “Uyuşturucu, şantaj, haraç, tefecilik gibi alanlardan gelen ve aklanması gereken yığınla para vardı. Barlar, restoranlar, özel mülkler ve lüks ürünlerin yanı sıra Versace’ninki gibi işler de bu amaçla kullanılıyordu” diyor.
Di Bella, ayrıca ‘N’drangheta’nın, ailenin Komo Gölü’ndeki evinin yakınında bulunan mezarlıktan Versace’nin küllerini çalma girişiminde de bulunduğunu ancak başarılı olunamadığını da söylüyor. Öte yandan Versace ailesinden yapılan açıklamada iddialar ‘hatalı ve utanç verici’ olarak yorumlandı. Andrew Cunanan, ünlü modacıyı öldürdükten sonra kafasına ateş ederek intihar etmişti.