Vizyonda sıra gişe canavarlarında

Vizyonda sıra gişe canavarlarında
Vizyonda sıra gişe canavarlarında
İşte yılın o zamanı, büyük Hollywood stüdyolarının ne kadar çizgi roman kahramanı, tutmuş seri, bol yıldız kaldıracak hikâyesi varsa ardı sıra görücüye çıkardığı sıcak mevsim ayları geldi. Siftahı bu hafta gösterime giren 'Iron Man 3'le yaptık, işin ucu yeni Süpermen macerası 'The Man of Steel'e kadar gidecek. 'The Wolverine'ler, James Franco'yla Seth Rogen'ı sudan çıkmış balığa döndüren Emma Watson'lar, bu sezon yok yok. Biz de geleneksel 'kuvvetle muhtemel yaz hitleri' seçkisini es geçmeyelim dedik.

Beyaz Saray Düştü

Beyaz Saray Roland Emmerich’in en çok yıkmayı sevdiği yer. Emmerich, ilk önce ‘Bağımsızlık Günü’nde Amerikan başkanının konutuna uzaylıları saldırtmış, ‘2012’de ise üzerine bir uçak gemisi düşürmüştü. Yönetmenin yeni fantezisi ‘White House Down / Beyaz Saray Düştü’deki amacı da bölgenin altını üstüne getirmek. Jamie Foxx tehlikede olan Amerikan başkanını canlandırıyor, Channing Tatum ise hükümetin umudu olan polis rolünde. (Vizyon tarihi: 12 Temmuz)

Maskelİ Süvarİ

Gore Verbinski ve Johnny Depp ortaklığı ‘Karayip Korsanları’yla kalmadı. İkili Armie Hammer ve Helena Bonham Carter’ın da katılımıyla yazın en eğlenceli filmlerinden birisi olma vaadi taşıyan ‘The Lone Ranger/ Maskeli Süvari’de bir kez daha bir araya geldi. Ünlü maskeli kahramanın yeni bir bakış açısıyla yeniden hayata geçiren filmde Depp Kızılderili ruhani savaşçısı Tonto ve hukuk adamı John Reid’un maceralarını anlatıyor. (Vizyon Tarihi: 5 Temmuz)

The Hangover Part III

İlk ‘Hangover’ın çok orijinal bir tarzı vardı, sanki gizemli bir komedi filmiydi. ‘Hangover Part II’ farklı bir yerde geçmesine rağmen aynı tarzı sürdürdü. Üçüncü film ise seti tekrar başlangıca döndürüyor, yani kahramanlarımız Las Vegas’a gidiyor. Tek fark ise artık bekârlığa veda partisinden sonraki günde uyanmıyorlar. Yeni katılan kötü adam rolündeki John Goodman haricinde kadro aynı. Film ekibi, yapımın son olduğunu belirtiyor, umarız ki unutulmaz bir son olur.
(Vizyon tarihi: 31 Mayıs)

Man of Steel

‘Superman’in yeni filmiyle ilgili umutlu olsak da bir hayli dikkatliydik de aynı zamanda, son fragmanını izleyene kadar. Yönetmenliğini Zack Synder (‘300’), yapımcılığını ise Christopher Nolan’ın (‘The Dark Knight’) yaptığı yeni yapım, 75. yılını kutladığımız kahramanın sevilen ikonik özelliklerini taşıyor. Henry Cavill’in başrolünde olduğu ve Amy Adams, Michael Shannon, Russell Crow, Laurence Fishburne ve Kevin Costner gibi isimlerden kurulu bol yıldızlı bir kadronun onlara eşlik ettiği yapımı merakla bekliyoruz. (Vizyon tarihi: 14 Haziran)

Muhteşem Gatsby

Çılgın 1920’lerin cazını unutun, Baz Luhrmann kendi ‘Muhteşem Gatsby’sini hip-hop ve pop sosuyla seviyor. F. Scott Fitzgerald’ın klasik eseri ‘Muhteşem Gatsby’ye ismini veren karizmatik karakter, bu yepyeni ve stilistik sunumda Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılıyor. Gerçek hayattaki en yakın arkadaşı Tobey Maguire de büyüleyici Daisy rolündeki Carey Mulligan’la beraber filmin diğer yıldızları. Eğer Luhrmann’ın ‘Moulin Rouge’unu sevdiyseniz, bir de 3 boyutlu ‘Muhteşem Gatsby’sini hayal edin bakalım. (Vizyon tarihi: 17 Mayıs)

The Wolverine

Hugh Jackman Marvel Kahramanı’nı beşinci kez canlandırıyor (eğer ‘X-Men: First Class’taki tuhaf cameo’sunu da sayarsak altıncı kez) ve 13 yıl önceki ilk performansından beri hiç değişmemiş sanki. . Gelmiş geçmiş en çok saygı duyulan çizgi romanların birinden uyarlama yeni Wolverine maceramızın mekânı Japonya, haliyle kahramanımız da kendini samuraylarla bir mücadelenin içinde buluyor.
(Vizyon tarihi: 26 Temmuz)

The World’s End

Beraber çalıştıkları ‘Shaun of the Dead’ ve ‘Hot Fuzz’ filmleriyle adeta kendi kültlerini yaratan Britanyalı ekip oyuncu Simon Pegg ve yönetmen Edgar Wright tekrar beraber. Gençliklerinden kalma epik bir pub’ı tekrar yaratmaya çalışan bir grup arkadaşın hikâyesini anlatan bu üçüncü film için şimdiden nefeslerimizi tuttuk. Tabii ki bu çabalar türlü faciaya gebe. Ve biz de heyecanla bu faciaları görmeyi bekliyoruz.
(Vizyon tarihi: 8 Kasım)

One Direction: This is Us

Yeni çağın pop sansasyonu One Direction... Ve tabii ataları Beatles, onyıllar önce film yaptıysa, onların ne eksiği var! Katy Perry ve Justin Timberlake’in de ayak izlerini takip eden grubun filminin tamamı 3 boyutlu kulis görüntüleri ve konser performanslarından oluşan bir belgesel olacak. Ama uyaralım: One Direction hastalığına yakalanmadan aşı olup önleminizi almanızı öneririz. (Vizyon tarihi: 30 Ağustos)

This is the End

Kıyamet gününde en yakın hissettiğiniz insanlarla çevrili olmak istersiniz elbette. Tabii ki eğer yakın arkadaşlarınız Hollywood starları değilse, yandınız demektir. Seth Rogen’ın ilk yönetmenlik denemesi olan film bu fikirden yola çıkıyor. Filmde kendisini canlandıran Rogen’a gerçek hayatta da arkadaşı olan James Franco, Jonah Hill ve Danny McBride eşlik ediyor. Franco’nun evinde takılırken felaket başlarına geldiğinde bununla başa çıkacak durumda değiller. Aniden Emma Watson yanlarında bitiveriyor ve elemanları dövmeye başlıyor. Daha ne kadar kötüye gidebilir durum? (Vizyon tarihi: 13 Eylül )

Star Trek: Bİlİnmeze Doğru

J.J. Abrams’ın 2009 yapımı ‘Star Trek’i yönetmenin mükemmel başarısını ortaya koydu ve devam filmi (Star Trek Into Darkness/ Star Trek Bilinmeze Doğru’yu merakla beklememize vesile oldu. Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı gizemli kötü karakter, J.J. Abrams’ın gerilimi arttırdığına yönelik açıklamaları beklentileri yükseltti. 2015’te vizyona girmesi planlanan ‘Star Wars Episode 8’e kadar uzay macerası isteğimizi tatmin edeceğe benziyor bu yeni yapım. (Vizyon tarihi: 7 Haziran)