Vodafone 37. İstanbul Maratonunu coşkusu CNN TÜRK'te

Vodafone 37. İstanbul Maratonunu coşkusu CNN TÜRK'te
Vodafone 37. İstanbul Maratonunu coşkusu CNN TÜRK'te
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından, Vodafone'un isim sponsorluğunda bu yıl "Kadına Şiddete Dur De" temasıyla düzenlenen Vodafone 37. İstanbul Maratonu, 15 Kasım Pazar günü koşulacak. CNN TÜRK ekranlarında canlı bağlantılarla Vodafone 37. İstanbul Maratonu ve İstanbullulara festival coşkusu yaşatacak etkinlikler ekrana taşınacak.

RADİKAL- İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından, Vodafone’un isim sponsorluğunda bu yıl “Kadına Şiddete Dur De” temasıyla düzenlenen Vodafone 37. İstanbul Maratonu, 15 Kasım Pazar günü koşulacak.

CNN TÜRK’ün Vodafone 37. İstanbul Maratonu yayınları

Vodafone 37. İstanbul Maratonu coşkusunu CNN TÜRK ekranlara taşıyacak. CNN TÜRK ekranlarında “Maratona Doğru” programında, sporcular nasıl beslenmeli, maratona hazırlanırken nelere dikkat etmeli, parkurla ilgili bilinmesi gerekenler konularına ve uzman yorumlarına yer verilecek.

15 Kasım Pazar günü CNN TÜRK ekranlarında canlı bağlantılarla Vodafone 37. İstanbul Maratonu ve İstanbullulara festival coşkusu yaşatacak etkinlikler ekrana taşınacak. Maratonda CNN TÜRK Spor Müdürü Cem Yılmaz ve CNN TÜRK Ana Haber Spikeri Nevşin Mengü de koşacak.

Koşuyorsak sebebi var!

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, “Vodafone İstanbul Maratonu sponsorluğumuza ilk günkü heyecanımızla devam ederken, her yıl yeni fikirlerimizle maratona zenginlik katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vodafone İstanbul Maratonu, önemli bir spor etkinliği olmasının yanında İstanbul’un global bir marka şehre dönüşmesine sunduğu katkı bakımından da büyük önem taşıyor. Bu bakış açısıyla maraton günü gerçekleştirilecek konserler ve maratonun yapılacağı hafta sonu boyunca İstanbul’un birçok önemli mekânında geçerli olacak indirim ve fırsatlar ile maratonu bir şehir festivali coşkusu ile yaşayacağız. Bu vesileyle tüm İstanbulluları 15 Kasım Pazar sabahı Boğaziçi Köprüsü’nde buluşup kıtaları birlikte geçmeye ve festival coşkusunu yaşamaya davet ediyoruz.” dedi.

Popüler mekânlarda Vodafone’lulara özel fırsatlar

Vodafone aboneleri, 14-15 Kasım günleri boyunca Karaköy ağırlıklı olmak üzere tüm İstanbul’da geçerli özel indirimlerden faydalanabilecek. Maraton hafta sonu boyunca Vodafone’luları, İstanbul’daki Caribou Coffee’lerde1 içecek alana ücretsiz 1 içecek fırsatı ve Pinkberry’lerde 1 dondurulmuş yoğurt alana 1 küçük boy dondurulmuş yoğurt hediyesi bekliyor.

Ayrıca Le Pain Quotidien’lerde yiyecek veya içecek alan Vodafone Red’liler de ücretsiz 1 içecek fırsatından yararlanabilecek. Big Chefs’lerde de Vodafone Red’lilere Türk kahvesi ikramı olacak. Maraton günü festival alanına dönüşecek Karaköy’ün en popüler mekânlarında da Vodafone’lulara özel indirimler sunuluyor. Vodafone’lular maraton günü Karaköy Bej ve Dem Karaköy’de tüm siparişlerde yüzde 20 indirim fırsatından yararlanabilecek. Maraton sonrasında Karaköy’ün diğer gözde mekânları Colonie, Unter, Karabatak, Ops Cafe ve Ops Passage buluşan Vodafone’lulara da ikinci kahveleri ikram edilecek.

FreeZone müzisyenleri sahne alacak

15 Kasım Pazar günü maraton rotasında yer alan ve maratonu tamamlayanların uğrak noktalarından olan Karaköy sokakları da adeta festival alanına dönüşecek. Tophane Meydanı’ndaki yeşil alanda kurulacak Vodafone FreeZone Sahne’de 12:00’den itibaren Yüzyüzeyken Konuşuruz, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Adamlar, The Away Days ve Entegre grupları İstanbulluları müzikle dolu keyifli bir pazar öğleden sonrasına davet edecek. Karaköy’ün ara sokaklarındaki mini sahnelerde de sokak sanatçıları performanslarını sergileyecek. Vodafone 37. İstanbul Maratonu boyunca gerçekleşecek etkinlikler ve fırsatlarla ilgili en güncel bilgilere resmi Facebook etkinlik sayfasından ulaşılabilir.

MARATON FUARI AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından düzenlenen, iki kıtayı birleştiren tek organizasyon  olan Vodafone 37. İstanbul Maratonu öncesi Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda 3 gün sürecek Maraton ve Spor Fuarı başladı.

Fuar açılışına İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı ve KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ile sanat ve spor dünyasından bir çok isim katıldı.

 SPOR A.Ş GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL ÖZBAYRAKTAR ''KADINA ŞİDDETE DUR DE SLOGANIYLA KOŞACAĞIZ''

Fuar açılışın öncesinde yapılan basın toplantısına İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, bu yılki maratonun ana temasının 'Kadına Şiddete Dur De' olduğunu söyledi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla bu temayı belirlediklerini ifade etti.

Kadınlara karşı uygulanan şiddette çok kötü örnekler olduğunu dile getiren Özbayraktar, Biz her türlü şiddete karşıyız ve maratonumuzda bu temayı işleyeceğiz. 'Kadına şiddete dur de' sloganıyla koşacağız. Öte yandan bu sene yeşil maraton uygulamasını devam ettiriyoruz. Maratondan önce ise dış kıyafetlerimizi toplama yerlerine bıraktıktan sonra kadınlarımızı koruma koordinasyon merkezinde ihtiyaç sahiplerine bu yardımlarınızı ulaştıracağız. Biz ilk defa geçen sene 2 bin gönüllü ile çalışmıştık maratonumuzda. Bu sene de gönüllü sayımız yine 2 bin olacak. Biz İstanbul aşkına koşarken 'Kadına Şiddete Dur' diyeceğiz. Bütün İstanbulluları Pazar günü maratonumuza bekliyoruz dedi.

İBB BAŞKAN VEKİLİ GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ ''VODAFONE 37. İSTANBUL MARATONU'NU MAJÖR MARATONLAR ARASINA SOKMAK İSTİYORUZ''

Vodafone 37. İstanbul Maratonu'nu dünyanın sayılı maratonları arasına sokmak istediklerini ifade eden İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Ben Paris, Berlin, New York maratonlarına da gittim. Şehir isimleriyle yapılan maratonlara çok büyük destek var. Dünyadaki tüm maratonları izlediğimizde bizim ne eksiğimiz var dediğimizde profesyonel koşucuların dışında vatandaşların yarışa ve maratona katılımı konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Köprüde bu kalabalığı, heyecanı yaşıyoruz ama Sultanahmet'e gelişimiz konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Halkın katılımı noktasında 100-150 binlerde frenlemek zorunda kalıyoruz. Biz majör maratonların arasında olmak istiyoruz. Şu an dünyada altıncıyız. Uluslararası alanda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton İstanbul. Pazar günü hava oldukça güzel ve maratonumuzun çok daha iyi geçeceğine eminim. İş ortaklarımıza sonsuz teşekkür ediyorum diye konuştu.


Düzenlenen basın toplantısının ardından milletvekili, sporcu ve sanatçılara Vodafone 37. İstanbul Maratonu'na katılım için göğüs numarası verildi ve maraton için yapılan resim yarışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri dağıtıldı. Konuklar daha sonra fuar alanını gezdi.