Wilma Elles'in sevgilisine ölüm tehdidi

Wilma Elles'in sevgilisine ölüm tehdidi
Wilma Elles'in sevgilisine ölüm tehdidi
Oyuncu Wilma Elles'in sevgilisi iş adamı Kerem Göğüş'ü dolandırmak istediği iddia edilen bir kişi ile ortak hareket eden iki kardeşin Göğüş'ü ölümle tehdit ettikleri iddiası yargıya taşındı. Kendilerini 'mafya' olarak tanıtan iki kardeş hakkında, 'hakaret' ve 'tehdit' suçundan 7 yıl hapis istemi ile dava açıldı.

RADİKAL - Şirkete yönelik şantajda bulundukları iddia edilen ve organize bir biçimde hareket ettikleri iddia edilen, aralarında eski bir çalışanın da olduğu 3 kişi hakkında ise savcılığa yapılan suç duyurusunda bulunulduğu belirlendi. Anılan soruşturmalar ile ilgili süreç ise devam ediyor.

Göğüş Yapı Turizm ve İnşaat şirketinin sahibi Kerem Göğüş’ü, ölümle tehdit etmekle suçlanan Murat ve Suat K. kardeşler hakkında açılan dava İstanbul 81. Asliye Ceza  Mahkemesinde görülüyor. Davanın bir sonraki duruşması mayıs ayı başında. Mahkeme, bir önceki duruşmada ‘hakaret ve tehdit’ suçlaması ile yargılanan iki kardeşin gelecek duruşmada hazır edilmelerini istedi.

10 DAİRE ALDI ÖDEMEYİ YAPMADI


Dava dosyasından edinilen bilgilere göre, Sakarya’da yaşayan F.K. 2 yıl önce Göğüş Yapı’dan 10 daire satın aldı. Taraflar satış sözleşmesini imza altına aldı. F.K. ödemeleri, çek, senet ve barter çekleri ile yapacağını belirtti. Ancak verilen çekler karşılıksız çıktı, senetler ödenmedi, barter çeki ise kullanılamadı. Üstelik Göğüş Yapı tarafı barter çekleri için A. barter firmasına 135 bin TL de komisyon ödemesi yaptı. Göğüş Yapı, F.K.’nın ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeni ile sözleşmeyi feshetti; F.K.’ye evraklarını teslim etmek istedi. İddiaya göre F.K. verdiği çek ve senetleri almayınca bu kez evraklar mahkemenin kasasına konuldu.

ŞİRKET YETKİLİLERİNE DE TEHDİT İDDİASI


Bu işlemler tamamlandıktan sonra, kendilerini F.K.’nin arkadaşı olarak tanıtan ve kendisinden alacaklı olduklarını belirten K. kardeşler Göğüş Yapı yetkilileri ile temasa geçmeye başladı. Sanıklardan Suat K., şirket yetkilileri ile yaptığı telefon konuşmasında iddiaya göre “Kardeşim Murat sizi bulacak o daireleri alacak” dedi. Bir diğer sanık Murat K. da yetkililere “Ben mafyayım sen beni tanımıyorsun derhal istediğim daireleri vereceksin” dediği iddia edildi.


Olay gecisi anları kamera kayıtlarına saniye-saniye yansıdı.

 


‘BEN MAFYAYIM SENİ YAŞATMAM’


Bu konuşmalardan bir sün sonra Murat K., şoförü Y.T. ve Göğüş Yapı’dan 10 daire satın almasına karşın ödeme yapamayan F.K., 31 Temmuz 2013 gece yarısı Kerem Göğüş’ün yaşadığı rezidansa gitti. Burada güvenlik görevlileri ile tartışan Murat K., Kerem Göğüş ile görüşmek istediğini ifade etti. Görevlilerin, Göğüş’ün rezidanstan taşındığını söylemeleri üzerine olay yerinden ayrılan K. ve beraberindekiler bu kez Göğüş Yapı’ya ait ofis binasının önüne gitti. Gece saat 01:00 sıralarında Göğüş ile telefonda konuşan K., Göğüş’ün verdiği ifadeye göre kendisine “Ben mafyayım seni ve aileni yaşatmam; barındırmam İstanbul’da. Öldürürüm seni canın mı daha değerli malın mı” şeklinde tehditlerde bulundu. Göğüş, K.’nun olay gecesi kendisine gönderdiği tehdit ve hakaret içerikli SMS’leri de savcılığa sundu.

SANIKLAR SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ


Sanık Murat Kıroğlu ise kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. F.K.’nin aldığı dairelerin parasının bir bölümünü ödediğini kalan kısmı da kendilerinin ödemek istediğini ancak Kerem Göğüş’ün kendilerine randevu vermediğini; kimseyi tehdit etmediğini öne sürdü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturma sonrası K. kardeşler hakkında iddianame hazırlandı; dava açıldı. İki kardeş 7 yıla varan hapis istemi ile yargılanıyor.

SAVCILIK SORUŞTURMALARI SÜRÜYOR


Murat ve Suat K. kardeşleri hakkında açılan davanın yanı sıra, Göğüş Yapı’dan aldığı 10 dairenin parasını ödemeyen F.K. hakkında ‘dolandırıcılık’ ve ‘tehdit’ bir diğer müşteri A.B hakkında ‘şantaj’, şirketin bilişim alanındaki çalışanı K.C. hakkında ise ‘Hırsızlık’ ve ‘Güveni kötüye’ kullanma’ suçlamaları ile suç duyurularında bulunduğu anlaşıldı.

‘ORGANİZE BİR BİÇİMDE HAREKET EDİLDİ’


Konu ile konuşan Göğüş, tanınan bir iş adamı olması nedeniyle şantaja maruz bırakılmak istediğini iddia ederek, “Bir çok firmanın başına gelebilen bir olay bizim de başımıza geldi maalesef. Ancak ortak hareket ettiklerini belirlediğimiz bu kişilerin bazıları hakkında dava açıldı; bazılarına ilişkin yaptığımız suç duyuruları ile ilgili işlemler ise sürüyor. Asılsız haberler çıkması sağlanarak şirket itibarımız sarsılmak istendi. Ancak, şirket olarak müşterilerimize karşı olan yükümlülüğümüzü yerine getirme konusunda hiçbir sorunumuz yok. Devam eden projelerimiz olduğu gibi tanıtımını yapacağımız bir projemiz de planlamamız arasında” dedi. (Hürriyet)