Yağışlı hava pazara gidecek

İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısıyla Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili yağmur bekleniyor.

ANKARA - İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısıyla Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili yağmur bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden dün gelen yağışlı hava, bugün Marmara'nın batısı ve Kıyı
Ege dışında tüm yurtta yağışlara neden olacak. Sağanak ve gök gürültülü olacak yağışların, özellikle İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer etkili olması bekleniyor. Yağışlar, yarın yurdun doğu kesimlerinde devam edecek. Yağışlı hava pazar günü Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Hava sıcaklıkları bugün yurdun batı ve orta kesimlerinde, yarın da doğuda azalacak. Sıcaklıklar, yağışlı havanın pazar günü yurdu terk etmesiyle birlikte bütün yurtta artacak.