Yakın gelecekte taht kavgası mı var?

Yakın gelecekte taht kavgası mı var?
Yakın gelecekte taht kavgası mı var?

Kate Middleton ve Prens William ın 28 Nisan da evlenmesi bekleniyor.

İngilizler tahtta William ve Kate'i görmek istiyor. Prens Charles ise tahta geçince eşi Camilla'nın kraliçe unvanı alabileceğini söylemişti

Evlenecekleri haberi tüm ülkeyi şenlendiren Prens William ve Kate Middleton çiftinin, İngiliz halkının gönlündeki kral ve kraliçe olduğu ortaya çıktı. Genç çiftin, düğün tarihi olarak 28 Nisan’ı düşündükleri konuşuluyor. Öte yandan iki ayrı anket halkın Prens Charles’ın değil, Prens William’ın kral olmasını istediğini ortaya koydu.
News of The World’un yayımladığı araştırma, Kraliçe Elizabeth’in ölümü halinde, William’ın tahta geçmesini isteyenlerin oranının yüzde 55 olduğunu saptadı. Aynı araştırma İngilizlerin yüzde 64’ünün de William ile Kate’in İngiliz monarşisinin geleceği için Prens Charles ile Camilla çiftinden daha iyi olduğunu düşündüğünü gösterdi. People dergisinin araştırması da İngilizlerin yüzde 49’unun Prens William ve nişanlısı Kate’in, yüzde 16’sının ise Charles ve Camilla’nın tahta çıkmasını istediğini ortaya koydu. Prens Charles geçtiğimiz günlerde, tahta çıktığında eşi Camilla’nın kraliçe olabileceğini söylemişti. Zira çift 2005’te evlendiğinde, Charles kral olunca Camilla’ya kraliçe unvanı verilmeyebileceği söylenmişti. Pazar günü topa başbakan David Cameron da girdi ve bunları tartışmak için erken olduğunu söyledi.
Çiftin geleceğiyle ilgili tahminler de muhtelif. İngiltere Kilisesi piskoposu Pete Broadbent, Facebook ’ta Kraliyet Ailesi’ni ‘flört düşkünü’ olarak tanımlayıp çiftin evliliğine yedi yıl ömür biçti. Broadbent, ikiliye ‘sığ ünlüler’ dedi, Monarşi’nin temelinin yozlaşmış ve cinsiyetçi olduğunu söyledi. Rahibin yorumları milletvekilleri ve kilise üyelerince ‘kaba’ ve ‘saygısız’ bulundu. Ufuktaki evlilik Asyalı falcıları da meşgul etmekte. Hindistan Astrologlar Derneği Federasyonu Başkanı Arun Kumar Bansal pembe bir tablo çiziyor, Hong Kong’un ünlü feng shui ustası Yeo Tinming de Middleton’ın 2012’de hamile kalacağını tahmin ediyor. Hong Kong’un bir başka tanınmış falcısı Anthony Cheng ise evliliğin boşanmayla sonlanacağı kanısında. Cheng prensin 40’larında, ölümle sonuçlanacak bir kaza geçireceğini ya da boşanacağını söylüyor. Cheng’e göre prens başka kadınlara kolayca ilgi duyacak, evliliğin durumu Middleton’ın tolerans seviyesine bağlı olacak.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Hindistan

  ,

  İngiltere

  ,

  hamile