Yapımcılar renk vermiyor

Yapımcılar renk vermiyor
Yapımcılar renk vermiyor

Alfonso Cuaron filmi 'Yerçekimi' (üstte), yapımcıların en iyi film ödülünü Steve McQueen'in '12 Yıllık Esaret'iyle paylaştı.

Oscar'ların en büyük habercisi sayılan Producers Guild ödülleri bu sene en iyi film ödülünü iki film arasında bölüştürdü: 'Yerçekimi' ve '12 Yıllık Esaret'.

Oscar’ı kimin alacağı konusunda en şaşmaz habercilerden sayılan Producers Guild Awards’ta (Yapımcılar Derneği Ödülleri) bu sene pek belirgin bir manzara sunamadı. Önceki gün Beverly Hills’te gerçekleştirilen törende en iyi film ödülü ‘Yerçekimi’ ve ‘12 Yıllık Esaret’ arasında bölüştürüldü. Diğer en iyi film adayları ‘Düzenbaz’, ‘Blue Jasmine’, ‘Kaptan Phillips’, ‘Sınırsızlar Kulübü’, ‘Her’, ‘Nebraska’, ‘Saving Mr. Banks’ ve ‘Paranın Esir’iydi. 24 yıllık geçmişinde 17 kere en iyi film Oscar’ını tutturan Yapımcılar Derneği, bu sene ödülü paylaştırınca Hollywood ’da da ‘yapımcıların renk vermediği’ yönünde bir izlenim oluştu. Disney’in ‘Frozen’ı yapımcıların en iyi animasyon ödülünü alırken televizyonda Altın Küre galibi ‘Breaking Bad’ yine en büyük ödülü kaptı. ‘ Modern Family’ ise en iyi komedi dizisi seçildi.