Yavru domuza insan vahşeti 'bulaştı'

Yavru domuza insan vahşeti 'bulaştı'
Yavru domuza insan vahşeti 'bulaştı'

Domuz gribi gündemdeyken şehre inen domuz yavrusu çocuklar tarafından dövülerek öldürüldü. FOTOĞRAF: NAİL KAHRAMAN / DHA

BURSA - Dünyada domuz gribi endişesinin yaşandığı günlerde şehre inen yaban domuzu yavrusu sopalarla dövülerek öldürüldü. Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinin en yoğun semtlerinden olan Darmstad Caddesi üzerinde önceki akşam bir yavru yaban domuzu görüldü. Yavru domuzu fark eden madde bağımlısı çocuklar, kafasına sopalarla vurdu. Yere düşen yavru domuzun boynuna ip geçiren çocuklar, hayvanı bir otoparkın demirlerine bağladı.
Vatandaşlar polise haber verdi. Ancak nöbetçi veteriner hekim olmadığı için olay yerine zabıta gönderildi. Bu sırada yavru domuz öldü. İki saat sonra gelen zabıtalar, yavru yaban domuzunun yaşayıp yaşamadığını ayaklarıyla vurarak kontrol ettikten sonra naylona sararak belediye aracının arkasına koydu. Gazetecilerin ‘Domuz gribi’ tehlikesine karşı neden önlem almadınız?’ sorusuna karşılık, zabıtalar, “Yapacak bir şey yok. Nöbetçi veteriner hekim yok” dedi. (dha)