Yavuz Bingöl: Bu şarkı Taksim'deki vatandaşlara...

Yavuz Bingöl: Bu şarkı Taksim'deki vatandaşlara...
Yavuz Bingöl: Bu şarkı Taksim'deki vatandaşlara...
Yavuz Bingöl, Kıbrıs'ta verdiği konserde Gezi Direnişi'ne selam gönderdi. Bingöl, başbakanın son görüştüğü heyette bulunan sanatçılar arasındaydı...

Kıbrıs’taki Merit Crystal Cove Otel’deki konserine “Aramızda olmayanlara, sevdiklerimize ve özlediklerimize gelsin" diyerek ‘Ayrılmadık Seninle’ şarkısıyla konserine başlayan Bingöl, Sarı Gelin türküsüne geçmeden önce Gezi Parkı eylemiyle başlayıp devam eden olaylara değindi. “Şu anda, sahnede olduğumuz anda olaylar devam ediyor” diyerek kalbinin Taksim’de olduğunu söyleyen Bingöl, "Sıradaki şarkımı, Taksim'deki vatandaşlara armağan ediyorum. Çok pasif bir şekilde halledilmesi gereken olay, aldı başını gitti. Bütün sanatçıların, sivil toplum kuruluşlarının, muhalefetin, iktidarın, herkesin bir halk hareketi haline geldi. Onların bir dili var, çok genç kuşaklar. Ben gittim. 20'li yaşlardaki gençler, orada bir dil oluşturmuşlar. Ben sayın valinin söylediği cümleyi, sayın başbakanımızdan duymak isterim” dedi.
İki gün önce Başbakan Erdoğan ile beş saatlik bir görüşme yaptıklarını ve bu olayların güzellikle halledilebileceği hakkında konuştuklarını belirten Bingöl, “Üç günde dört saat uyku ya uyudum ya uyumadım, saatlerce orada zaman geçirdik. İnşallah kimsenin burnu kanamadan daha fazla acı, ölüm olmadan olaylar biter” dedi. Bingöl, konuklarının alkışları arasında Sarı Gelin’i seslendirdi. Şarkıları arasında barış ve sevgi mesajları da veren Bingöl, "Bir arada yaşamaktan, sevgi içinde yaşamaktan ötesi yok. Her şey barış için, barıştan ötesi yok. Yarın inşallah daha güzel bir güne uyanırız” dedi.