Yavuz Bingöl erken seçim istedi!

Yavuz Bingöl erken seçim istedi!
Yavuz Bingöl erken seçim istedi!
Verdiği röportajda, erken seçim tartışmalarıyla ilgili soruya yanıt veren türkücü Yavuz Bingöl, "Erken seçimi, ülkenin geleceği açısından daha sağlıklı buluyorum" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen ve bu süreçteki tavırlarından dolayı eleştirilerin hedefinde olan Yavuz Bingöl de "erken seçim" istedi.

"ERKEN SEÇİMİ DAHA SAĞLIKLI BULUYORUM"

Posta gazetesinin cumartesi ekinden Neslihan Yavuzcan'a konuşan Bingöl, " Koalisyon olacak mı sence?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Dünyanın hiçbir yerinde koalisyonlardan sonuç çıkmıyor, ömrü uzun olmuyor. İki yıl sonra kargaşa, kaos olacağına şimdi seçim olsun. Erken seçimi, ülkenin geleceği açısından daha sağlıklı buluyorum."

OLGUN ŞİMŞEK VE GÜLTEN KAYA 'YA TEŞEKKÜRLER

Yavuz Bingöl ayrıca, "inanılmaz derecede yalnızlaştığını" belirterek, şunları söyledi: "Bu kadar mı hoşgörüsüz, sevgisiz olmuşuz. Bir anda, topyekün yok etmeye çalışıyorlar sizi, bana göre değil bu dönem. Keşke 35'lerde doğup 80'lerde ölmüş olsaydım. Ben, kalbi ve vicdanı ile hareket eden biriyim. Demek bu tepkilerle karşılaşmam gerekiyormuş. Dostumu, düşmanımı öğrenmiş oldum. Üzerimdeki bütün angaryayı attım, inanılmaz derecede yalnızlaştım. Öykü'ye, kızıma, anneme, kızkardeşime, 3-5 yakın arkadaşıma, Olgun Şimşek'e, Gülten Kaya'ya çok teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar.

"BENİM TEK DERDİM, BARIŞ"

Kimseye eyvallahım yok. Söylenenler de umrumda değil. Benim tek derdim, barış. 'Yavuz hata yaptın ama yine de senin yanındayım' diyebilen dostumdur. Dilin sürçmüş ya da bir hata yapmışsın ya da maksadını aşmışsın ve dostun seni arayıp sormuyor... İyi günde seninle laylaylay yapan yoldaşların-yarenlerin, düştüğünde yanında olmuyor. Bunu kendi ailemde bile yaşadım. Onlarla artık görüşmüyorum. Temiz süt emmiş bir ozanın çocuğuyum. Eğrim, büğrüm olmaz."