'Yaybo' sahibini Paris'e götürüyor

'Yaybo' sahibini Paris'e götürüyor
'Yaybo' sahibini Paris'e götürüyor

Tekerlekli sandayede yarışan Özkan Balkaş ve köpeği Yaybo.

Bodrum'da beşincisi düzenlenen 'En Güzel Köpek Yarışması'nın birincisi 'Yaybo" sahibine iki kişilik Paris seyahati kazandırdıMUĞLA - Bodrum İlçesi Turgutreis Beldesi'nde, 4 kategoride ‘En Güzel Köpek' yarışması yapıldı. Yarışmada 35 kilo üstü kategoride birinci olan ‘Yaybo’ adlı köpeğin sahibi Özkan Balkaş, 2 kişilik Paris seyahati ödülü kazandı.
‘Turgutreis Countryranch Çiftliği' tarafından ‘5'inci Geleneksel Köpek Güzellik Yarışması' yapıldı. Yarışmaya Bodrum'da tatil yapan köpek sahibi turistler de büyük ilgi gösterdi. 0-10, 10-15, 25-35 ve 35 kilogram üzeri kategorilerinde yarışan köpeklerin ilginç yarışmasını yaklaşık 1200 kişi izledi. Jüri üyeleri arasında sanatçı Akrep Nalan'ın da bulunduğu yarışmada, renkli ve farklı kıyafetleriyle göz dolduran ve oldukça bakımlı olduğu gözlenen köpekler beğenilirken sempatisi topladı. Bazı köpeklere, patik, şapka, eşarp ve tişört giydirildiği görüldü.
Köpekler güzellik, sahibi ile uyumu, gösterileri, temizlik ve bakımına göre jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmada, 1-10 kilo kategorisinde Özlem Yardaş’ın ‘Octivia’, 10-20 kilo kategorisinde Korhan Gürsel’in ‘Bady’, 20-35 kilo kategorisinde Çiğdem Şahin’in ‘Badem’ ve 35 kilo üstü kategoride Özkan Balkaş’ın ‘Yaybo’ isimli köpeği birinci ilan edildi.
Yarışmada dereceye giren köpeklere kupa, madalya ve mama hediye edilirken köpek sahipleri de Paris seyahati, telefon ve MP3 çalar kazandı. Köpek sahiplerine ödülleri Turgutreis Countryranch'in sahibi İris Maritime ve jüri üyesi şarkıcı Akrep Nalan tarafından verildi. Birinci olan ‘Yaybo” isimli köpek sahibine 2 kişilik Paris seyahati kazandırdı.
Yarışmada ayrıca eğitimli köpeklerin gösterileri de izleyenlerin beğenisi kazandı. Köpeklerin birbirinden güzel şovları büyük alkış aldı. Turgutreis Countryranch’in sahibi İris Maritime her yıl düzenledikleri bu organizasyonla hem eğlence hem de hayvan sevgisinin arttığını belirterek “Köpek güzellik yarışmasında konuklarımız keyifli zaman geçiriyor. Bu yarışmayla insanların hayvan sevgisi de artıyor. Bugün ayrıca iki sahipsiz köpeğe de birer yuva bulundu. Bunun için de çok mutluyum” dedi.(dha)