Yayınlanmayan film ceza aldı

Yayınlanmayan film ceza aldı
Yayınlanmayan film ceza aldı
RTÜK, Friends with Benefits 'Arkadaştan Öte' filminin 50 saniyelik tanıtım videosunu müstehcen buldu ve para cezası verdi.

Radikal.com.tr - RTÜK henüz yayınlanmayan bir filmin, 50 saniyelik tanıtım videosunu müstehcen buldu ve TV 2 kanalına 20 bin lira para cezası verdi. Gazeteport'ün haberine göre RTÜK toplantısında Mina Kunis ve Justin Timberlake'in oynadığı "Arkadaştan Öte" adlı filmin 1 Aralık 2013'de ekrana gelen fragmanı ele alındı. Tanıtımda, filmde yer alacak, ''Benden seksten başka birşey istemediğine yemin eder misin?'' sözü ile, yatak sahneleri ekrana getirildi. RTÜK raporunda ''Bu ifadelerden anlaşıldığı kadarıyla filmde, kadın ve erkeğin sadece seks birlikteliği yapmak için kurdukları arkadaşlık konu edilmektedir'' denildi.

RTÜK üyeleri de filmin tanıtımını '' Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde'' bularak, TV 2 kanalına 20 bin 419 lira para cezası verdi.

Üst kurul üyesi Ali Öztunç ise ''Bir film daha yayınlanmadan, o filmin kısa tanıtımına dahi yaptırım uygulamak önceden denetim anlamına gelir. Artık, film, belgesel, klip vs. hiçbir ayrım gözetilmeden, görüntüye ve diyaloga yaptırım uygulanıyor'' diyerek cezaya karşı çıktı.