Yazın ilk bombası Justin Timberlake

Yazın ilk bombası Justin Timberlake
Yazın ilk bombası Justin Timberlake

İTÜ Arena daki Justin Timberlake konserinin biletleri 5 Aralık ta satışta.

2014 yaz konserlerinin ilk bombası BKM ve MAP organizasyondan geldi: Amerikalı R&B yıldızı Justin Timberlake, 26 Mayıs'ta ilk kez İstanbul'da.

2014 yazı büyük açıkhava konserleri bakımından hayli hareketli geçecek gibi görünüyor. İlk büyük bomba BKM ve MAP organizasyondan geldi. Yıllar sonra çıkardığı ‘The 20/20 Experience’ ile hayli olumlu eleştiriler alan Amerikalı R&B yıldızı Justin Timberlake, albümün dünya turnesi kapsamında 26 Mayıs’ta ilk kez İstanbul ’da sahneye çıkacak. İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilecek konserin biletleri 5 Aralık Perşembe günü saat 09.00’da satışa sunulacak. Justin Timberlake’in yeni fan kulübü, ‘The Tennessee Kids’in (#TNKids) üyeleri ise 3 Aralık günü ön satıştan faydalanabilecek. Ön satıştan faydalanabilmek için http://thetennesseekids.justintimberlake.com sitesine üye olmak ve bileti gelen onay koduyla satın almak gerekiyor.
İlk olarak, 1995’te kurulan boyband ‘N Sync’in vokali olarak tanıdığımız Timberlake’in 2000’li yıllarda solo şöhretinin artması ‘N Sync’in dağılmasına yol açmıştı. İlk solo albümü ‘Justified’ ile Billboard 200 listesine ikinci sıradan girmiş; ABD’de 3 milyon, dünya genelinde ise 7 milyondan fazla kopya satmıştı. Timberlake’in 2006 yılında yayımladığı ikinci stüdyo albümü ‘FutureSex/LoveSounds’ ise iTunes’taki en büyük ön siparişi yaparak Coldplay’in en büyük bir haftalık dijital albüm satış rekorunu kırmıştı.
İkinci albümünün ardından oyunculuğa odaklanan ve ‘Edison’, ‘Rehine’, ‘The Love Guru’, ‘Sosyal Ağ’, ‘Kötü Öğretmen’, ‘Hayatımın Atışı’ ve geçen ay Türkiye’de de gösterime giren ‘Arkadaştan Öte’ gibi Hollywood filmlerde rol alan Timberlake, geçen ay yayımlanan üçüncü albümü ‘The 20/20 Experience’ ile yedi yıl aradan sonra tekrar sahnelere döndü. Amerika Müzik Ödülleri gecesinde favori pop ve erkek rock sanatçısı dahil üç ödülle dönen Timberlake’in son albümü, 4 milyonu aşkın satışıyla yılın en çok satan albümleri arasında. Top200 sıralamasında üç hafta birinci olan ‘The 20/20 Experience’, R&B albüm listelerinde ise 10 haftadır birinci durumda. Albümden yayımlanan ilk 10 parça ise ABD’de sadece bir haftada 7 milyon dijital satış rakamına ulaştı. Timberlake, ayrıca bu yıl GQ tarafından yılın erkeği seçildi.