Yedi yaşındaki kızına 48.4 milyon dolarlık elmas satın aldı

Yedi yaşındaki kızına 48.4 milyon dolarlık elmas satın aldı
Yedi yaşındaki kızına 48.4 milyon dolarlık elmas satın aldı
'Mavi Ay' olarak adlandırılan 12.03 karatlık mavi elmas, Hong Konglu bir milyarder tarafından, yedi yaşındaki kızı için 48.4 milyon dolarlık rekor fiyata satın alındı... 

RADİKAL - Hong Konglu milyarder Joseph Lau, yedi yaşındaki kızı Josephine için satın aldığı nadide taşa 48,4 milyon dolar ödedi. BBC Türkçe'nin haberine göre emlak kralı Lau, Cenevre'de Sotheby's müzayede evi tarafından düzenlenen açık attırmada satın aldığı elmasa 'Josephine'in Mavi Ay'ı' adını verdi. Kızı için bir önceki gün de rakip müzayede evi Christie's'den şimdiye kadar açık arttırma ile satılan en büyük pembe elması satın alan Lau, 28,5 milyon dolar ödediği bu elmasın adını da 'Tatlı Josephine' koydu. Lau'nun daha önce de kızı için nadir mücevherler satın aldığı biliniyor. Milyarder iş adamının 2009 yılında yine mavi olan bir elmasa 9,5 milyon dolar ödediği ve buna 'Josephine'in Yıldızı' adını verdiği bildiriliyor.

64 yaşındaki Joseph Lau, 2014 yılında, 'kumar cenneti' olarak tanınan Makao (Macau) bölgesinde çok değerli bir yerde arazi satın almak için eski bir bakana rüşvet vermekten suçlu bulunmuştu.
Makao da Hong Kong gibi, Çin'e bağlı ancak yarı-özerk bir statüye sahip. İki yarı-özerk bölge arasında suçluların iadesine yönelik bir anlaşma bulunmadığı için Lau'nun bu cezayı çekeceği sanılmıyor. (BBC)