'Yedinci kat'a mektuplar

Kudüs Postanesi'ne Tanrı adına gönderilen yüzlerce mektup yığılmış durumda. Özellikle Noel'de ve Yahudi bayramları sırasında art arda gönderilen mektuplarda yaşlılar sağlık, yetişkinler iş ve eş isterken çocukların dileği ödevlerden kurtulmak.

KUDÜS - Kudüs Postanesi'ne Tanrı adına gönderilen yüzlerce mektup yığılmış durumda. Özellikle Noel'de ve Yahudi bayramları sırasında art arda gönderilen mektuplarda yaşlılar sağlık, yetişkinler iş ve eş isterken çocukların dileği ödevlerden kurtulmak.
Aralarında ABD, Nijerya, Fransa, Avusturalya ve Ekvador'un da bulunduğu ülkelerden Kudüs Postanesi'ne gelen mektupları memurlar sınıflandırmakta zorlanıyor. Dünyanın dört bir yanından gönderilen mektupların biri dışında hepsinde pul da var. Görevliler Tanrı veya Kutsal İsa adına yazılmış mektupları, ne yapacaklarını bilemediklerinden, okuduktan sonra atmaktansa, 'gereği için' Ağlama Duvarı'na bırakıyor.
Tanrı'ya 'Sir' olarak hitap eden bir adam buldozer sürücüsü olarak çalışmak, diğeri Tallahassee ya da Monroe'da bir iş ve eş istiyor.
'Evliliğim bozulmasın'
Bir Kenyalı evliliğinin yürümesi için mektup yazmış. Tanrı'ya yılda iki kere mektup yazmayı adet edinmiş bir İsrailli, mektuplarını cennetin yedinci katındaki melekler adına gönderiyor. 'Bakire Meryem' adını kullanan göndericinin ise bazı talimatları var: Bosna'da barış ve alıcının mektubun 20 kişiye daha gönderilmesi. Arkadaşının duasına aracı olmak isteyen başka bir kişi, adresi zarfa yazdıktan sonra Tanrı'ya not düşmüş: Sen adresi zaten biliyorsun. İsrail Kayıp Mektuplar Bölüm Başkanı Avi Yaniv, "Bizler de Tanrı'ya inanan insanlarız. Bu yüzden insanlara yardım etmeye çalışıyoruz" diyor. Yaniv'in bu mektuplara ilişkin en son anekdotu şöyle:
Ve Tanrı'ya bir yanıt
"İsrailli bir yoksul mektubunda Tanrı'dan 5 bin şekel para yardımı istedi. Acıyıp, aramızda 4 bin 300 şekel toplayıp gönderdik. Bir ay sonra yanıt geldi: Tanrım yardımların için sağ ol ama lütfen parayı bir daha postacılarla gönderme, 700 şekelimi çalmışlar."