Yeni 'meydan okuma' furyası: Göbek deliğine dokun!

Yeni 'meydan okuma' furyası: Göbek deliğine dokun!
Yeni 'meydan okuma' furyası: Göbek deliğine dokun!
İnternette Çin'de doğan yeni bir 'meydan okuma' furyası başladı: Elini arkadan beline sar ve 'Göbek deliğine dokun!'

Çin’in Twitter ’ın farklı bir versiyonu olan sosyal meyda sitesi Weibo’da başlatılan ‘meydan okuma’ kampanasına binlerce insan katıldı. Katılımcılar ellerini bellerinin arasından dolaştırarak göbek deliklerine dokunmaya çalışıp fotoğraflarını sosyal medyaya yüklüyor. Bu hareketi başaramamak kişinin kilo fazlası olduğuna, ‘iyi bir vücuda’ sahip olmadığına işaret sayılıyor. Bu durumda da bir sonraki adım olarak meydan okumayı tamamlamak için kilo vermesi bekleniyor…
Çarşambadan beri süren kampanya şu an Weibo’da bir numaralı trending topic. Öte yandan uzmanlar bu hareketi yapabilmenin her zaman kişinin zayıf olduğu anlamına gelmeyeceğini, esnek ve uzun kolları olan insanların da rahatlıkla yapabileceğine dikkat çekiyor. Meydan okuma girişimine kadınlardan da erkeklerden de ilgi yoğun. Kampanyayı ilk başlatan kadın şu ana dek 10 bin beğeni almış durumda.
Singapur’dan bir kadın hakları derneği olan Aware’in yöneticisi Jolene Tan ise bu çılgınlık dahilinde dolaşıma giren fotoğrafların komik gelebileceğini ama bu durumun kadın bedenini yargılayan yeni bir yol olduğuna da dikkat çekti. (The Independent)