Yeni yaşında 'tempoyu' arttırıyor!

Yeni yaşında 'tempoyu' arttırıyor!
Yeni yaşında 'tempoyu' arttırıyor!
Türkiye'nin uzun soluklu haber dergilerinden Tempo bu ay itibariyle baştan aşağı yenilendi. İçeriği ve tasaramıyla 'üst düzey bir yaşam tarzı' olarak okurlarıyla buluşmaya hazır.

RADİKAL - Yayım hayatında 28 yılı geride bırakan Tempo dergisi yeni yaşında baştan aşağı yenilendi. Logosundan kağıt kalitesine, içeriğinden tasarımına değişen Tempo'nun içeriğinin kilit kelimesi ise 'hikâye'.
“Bilgi sahibi olduğumuzu sandığımız konulara ne kadar hâkimiz?” diye soran derginin hedefi biyografik, düşünsel konularda olduğu kadar sanat , tasarım, stil gibi yaşam tarzı konularında da okurlarına derinlemesine hikâyeler sunmak.
Derginin ekim sayısında Nuri Bilge Ceylan portresi, Jane Birkin&Serge Gainsbourg aşkı, Küçük Prens'in yazarı Antoine de Saint-Exupery'nin yaşam öyküsü gibi konular göze çarpıyor. Ayrıca dünyaca ünlü çağdaş performans sanatçısı Ulay ile röportaj, Türk tasarımcıların son işleri, 50 yaşındaki Bond kızı Monica Bellucci ile söyleşi de öne çıkan başlıklar.

Dergi, farklı fikirlere kapı aralayan makalelerini de sürdürüyor. Yeni sayısında 'Vicdan nedir?' sorusunun kavramsal yanıtını aralarında Murat Menteş, Mehmet Y.Yılmaz ve Murat Belge'nin de olduğu kalemlerde arıyor. Dünyaca ünlü yazar Stephen King 'Bir romancı üretken olabilir mi?' başlıklı yazısıyla okurlarını başka bir sorgulamaya götürüyor. Dergi yeni yüzüne ve içeriğine uygun pek çok etkinlik ve projede de okurlarıyla bir araya gelmeyi hedefliyor.
Derginin kağıt kalitesi ve teknik özellikleri yenilendi. Derginin kapağı 300 gram, iç sayfaları ise 115 gramlık parlak kuşe kağıda basılıyor.